מטפלת זוגית מומלצת – איך לבחור מטפל זוגיות?

זוגיות משתנה עם השנים באופן טבעי. ישנם זוגות שהשינוי האישי, ההתפתחות האישית מקבילה ואינה מתנגשת בקשר הזוגי. אך במקרים רבים השנים עושות את שלהן. השגרה, העומס, הילדים, הבית גובים את המחיר מהזוגיות. אט אט, בלי שנרגיש הזוגיות מפנה את מקומה לאחרים. הקשר הופך לקצר. חלוקת המטלות משתנה. הוויתורים הופכים חלק בלתי נפרד. הגשמה אישית הופכת לעומס רגשי. נסו להיזכר בתקשורת שהייתה בניכם בעבר. תקשורת מפרגנת? תומכת? אוהבת? עכשיו בדקו למשך יום אחד איזו תקשורת אתם חווים כיום. פשוט הקשיבו למילים הבוקעות מפיו/יה של בן/בת זוגכם. כמה פעמים ביום נשאלתם לשלומכם? כמה פעמים ביום קיבלתם הודעת וואטסאפ מפתיעה ואוהבת? כמה פעמים נאמר לכם שמעריכים אתכם. עכשיו, בדקו כמה פעמים ביום קבלתם תקשורת משימתית: לקחת, להביא, לא לשכוח וכו. היה ובתקשורת שבנכם נעלמו המילים הטובות – זה סימן ראשון לכך שצריך להכניס לתמונה מטפלת זוגית ולחזק את הקשר הזוגי שלכם.

עם חלוף השנים אנשים משתנים ועוברים כל מיני מצבים שמביאים לשינויים אלו. כך גם מערכות יחסים בין בני אדם, כאשר אצל בני זוג השינויים הללו עשויים להוביל לקשיים או לבעיות. שגרת היום יום, העומס, גדילת המשפחה והדאגה לפרנסה עשויים לגבות מחיר מהזוגיות ולא פעם זוגות טוענים כי הם "פשוט התרחקו זה מזו". סיבות רבות מביאים בני זוג אל הקליניקה של מטפלת זוגיות כאשר חלקן קשורות ליום יום ואחרות מסובכות יותר.

תפקידה של מטפלת זוגיות הוא להחזיר את בני הזוג אל המסלול החיובי, להציג בפניהם את הכלים ואת הדרך לשפר ולקדם את מערכת היחסים לקראת הצלחתה ולקראת תחושה זוגיות טובה יותר. אין ספק כי הזוגיות משתנה עם השנים ולא ניתן להחזיר את הזמן לאחור, אך מטפלת זוגיות בהחלט תוכל להעניק לכם את הכלים שיאפשרו לכם לחזק את הקשר הזוגי שלכם ולהביאו למקום טוב ומוצלח יותר.

ניתן לבחור מטפלת זוגיות בעקבות המלצה שקיבלתם מחבר או ממכרה שביקרו אצלה בעבר וחשו כי הטיפול עזר להם. אם אינכם מכירים או אינכם מעוניינים לשוחח על כך עם מישהו, תוכלו למצוא באינטרנט מגוון המלצות או דיס המלצות על מטפלי זוגיות. כמו כן, בדקו מהו הרקע והניסיון של המטפלת, במה היא מתמחה ובאילו נושאים היא עוסקת – האם אלו אכן נושאים שרלוונטיים לכם. בנוסף, תוכלו להגיע למפגש ראשוני שבדרך כלל עוסק בהיכרות עם המטפלת ועם בני הזוג ובאמצעותו לקבל רושם נוסף על המטפלת ועל הגישה שלה. כך תוכלו לדעת אם הבחירה נכונה עבורכם.

למה לצפות ממטפלת זוגיות?

הציפייה העיקרית של בני זוג כשהם מגיעים למטפלת זוגיות היא שהמטפלת תעניק להם את העזרה הנחוצה. בדרך כלל בני זוג מגיעים לטיפול זוגי כשיש בעיה משמעותית שמעיבה עליהם ועל הקשר והם כמהים לעזרה ולפתרון. חשוב להבין כי טיפול זוגי הוא בהחלט אחת הדרכים לפתור בעיות בין בני זוג אך עם זאת, המטפלת הזוגית היא לא קוסמת ועבודתה מתבצעת כאשר יש שיתוף פעולה של בני הזוג.

לכן, עליכם להגיע מוכנים לעבודה משותפת ולתת מעצמכם גם כן. מטפלת זוגיות תכיר את בני הזוג, תתעמק בבעיות שיש ביניהם ותיצור עבורם תכנית אישית שאמורה לקדם את הזוגיות שלהם ולהביא לפתרון הבעיות. בדרך כלל, טיפול זוגי אינו נגמר רק בתוך קירות הקליניקה אלא ממשיך גם מחוץ לה. כלומר, עליכם לצפות לכך שהמטפלת הזוגית תיתן לכם "שיעורי בית", שהם בעצם כלים להתמודדות עם הבעיות השונות ובאמצעותם תקדם אתכם עוד צעד לקראת פתרון הבעיה.

איך אני יכול למצוא מטפלת זוגיות במרכז?

רצוי לפנות למטפלת זוגיות אשר נמצאת בקרבתכם על מנת שההגעה אליה תהיה נוחה ואפשרית וזאת על מנת שהטיפול יהיה עקבי וקבוע, אך כמובן שבמקרים מסוימים זוגות מסוימים עשויים להחליט לבחור במטפל אשר לא נמצא בקרבת מקום ולהתאמץ קצת יותר, זאת במידה ומדובר במטפל זוגי מומלץ ומוכר שהם מאמינים שיתאים להם. למידע על ד"ר אורית ארבל ושיטת הטיפול שלה לחצו כאן.