יחסים פתוחים

31/07/2019

זוגיות פתוחה

העמיתה לעבודה מביטה בך במבט שאינו משתמע לשתי פנים. בשנים האחרונות התחלת להרגיש כי הזוגיות מעט כולאת אותך ואתה רוצה לפתוח אותה. 
גם את מרגישה לפעמים כי היית רוצה להרגיש שוב נחשקת, לגעת באדם אחר.

 

שניכם שוקלים לדבר אחד עם השני על האפשרות של מערכת יחסים פתוחה, אך חוששים מהתוצאות. 
האם תקנאו לאורך כל היום כאשר בן הזוג יהיה עם אחר? האם תאבדו אמון זה בזה? ואולי הנישואין יתפרקו אם אחד מכם יתאהב באדם נוסף?

 

האם יחסים פתוחים תורמים לקשר?

 

אחת השאלות הנפוצות העולות בתחום של זוגיות פתוחה היא האם מדובר בדבר נכון או לא נכון לחיזוק הזוגיות? חשוב להבין, כי כמו שלכל אחד יש אופי מעט שונה כך גם זוגיות אחת אינה זהה לשניה. 
יתכן ויחסים פתוחים יכולים להתאים לתקופה מסוימת בזוגיות שלכם, תקופה בה אתם מרגישים "משועממים" מעט וחשים כי אתם מכירים היטב זה את גופו של זה ורוצים להחזיר את התחושה שנלוותה ליחסים בפעם הראשונה. 
זוגות אחרים מגיעים ליחסים פתוחים מתוך הכרה בהבדל בין הצורך ביחסי מין של אחד מבני הזוג (הזקוק ליחסי מין תכופים יותר) לבין הצד השני, הממוקד יותר בפן הרגשי של הזוגיות.

 

חשוב להבין כי אין "נכון" או "לא נכון" אלא רק התאמה של שניכם לסיטואציה החדשה. במקרים רבים מערכת יחסים פתוחה יכולה למנוע בגידה, משבר אמון או פרידה ובמקרים אחרים היא עשויה דווקא לפגוע בזוגיות.

 

איך יודעים אם בן הזוג רוצה יחסים פתוחים בזוגיות?

 

אין דרך לדעת בוודאות מה בני הזוג שלכם חושבים על יחסים פתוחים אם לא תעלו את הנושא לדיון. 
אפשר לעשות זאת בצורה ישירה או לצפות ביחד בסרט או סדרה העוסקים בנושא ולהתעניין מה בן זוגכם חושב על כך? 
שאלו את השאלה בעדינות, ספרו כיצד אתם רואים את האפשרות הזו וכמובן הדגישו כי אינכם מחייבים את בן הזוג לעשות דבר ואתם מרוצים מהיחסים כפי שהם כיום. 

 

מה המחיר לזוגיות פתוחה?

 

קיבלתם את ההחלטה המשותפת על פתיחת היחסים. תוכלו בשלב זה גם לבחור האם אתם רוצים לדעת מתי ועם מי כל אחד נפגש בנפרד? או לתת לאפשרות הזו להיות באוויר מבלי שתהיו מודעים לעובדה כי בן הזוג נמצא כרגע עם אדם אחר. 

 

חשוב לדעת את המחיר שמשלמים לעתים ביחסים פתוחים. 
אתם עשויים לגלות כי פתאום התחלתם לקנא ללא שליטה, אתם רוצים לקבל את הזכות להיות עם אחרים אך מתקשים להעניק אותה לבן הזוג, או שאינכם מעוניינים להתחיל "לצוד" בני זוג זמניים חדשים למימוש ההרפתקאות.  

 

איך מפסיקים יחסים פתוחים?

 

הדרך לחזור אחורה היא לפעמים קשה יותר מפתיחת היחסים. אחרי שהתרגלתם לאפשרות שבן הזוג עשוי "להתחיל" עם אחרים כל מבט מקרי ברחוב עשוי לאיים.
לכן, כבר בשלב שבו הגדרתם כי אתם רוצים לפתוח את היחסים כדאי גם לדבר עם בן הזוג על אפשרות לחזרה לזוגיות סגורה ומונוגמית.
אם בן הזוג אינו מוכן לחזור אחורה יתכן וכדאי לפנות ליעוץ זוגי על מנת שלא לדרדר את היחסים לפרידה כואבת.

 

טיפול זוגי לאחר יחסים פתוחים?

 

במרבים הפעים לאחר קיום קשר בפתוח בין בני זוג יש צורך בטיפול זוגי, הטיפול הזוגי מאפשר "חזרה לשגרה" תקינה ולא בעיות.
כמו גם הבחירה במטפלת זוגית מומלצת חשוב לא פחות, מורכבות הנושא והאתגרים הצפויים עלולים לייצר מתח ואי נעימות, לכן טיפול נכון רצוי ואף הכרחי.

תוכן עניינים

 השאירו פרטים

טופס עמוד צרו קשר

ד”ר אורית ארבל

ד"ר אורית ארבל מפתחת שיטת הטיפול הידועה כ”מרתון הזוגיות הפרטי”
הביאה את יסודות השיטה מארצות הברית לישראל לפני למעלה מ- 20 שנה.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

איך מכירים בן זוג

איך מכירים בן זוג- מציאת האחר המשמעותי שלך

בחיפוש אחר זוגיות רומנטית, המסע למציאת בן זוג יכול להיות מתיש ומורכב או מרענן ומרגש ממש כמו החוויה האנושית עצמה. מפגישות מסורתיות פנים אל פנים ועד להיכרויות דיגיטליות דרך אפליקציות…

קרא עוד »
איך לדעת אם יש לו רגשות אליי

לפרום את הלב- סימנים שיש לו רגשות כלפיך

איך לדעת אם יש לו רגשות אליי? פעם פעם כשהיינו קטנים, היה מאוד פשוט לדעת אם יש למישהו רגשות כלפינו.. הספיק להתעלל בסביון או חרצית כדי לנבא את מדד הרגש…

קרא עוד »
פערים בזוגיות

לגשר על הפערים בזוגיות

מהם פערים בזוגיות פערים בזוגיות מתייחסים לשוני ורסטילי המתבטא בצורות רבות כגון: פער גילאים בזוגיות, פער אינטלקטואלי בין בני זוג, מצב סוציו-אקונומי או אינטליגנציה רגשית. הבדלים אלה, המתויגים כפערים בין…

קרא עוד »
למה צריך זוגיות?

מהות השותפות או מדוע אנו מחפשים אהבה ולמה צריך זוגיות

החיפוש אחר חברות, המובלע לעתים קרובות במונח זוגיות הוא היבט בסיסי של החוויה האנושית. הדחף המולד, הצורך המושרש בנו מגיל צעיר, מתרחב בהמשך חיינו, מעבר להתניה חברתית גרידא או לשאיפה…

קרא עוד »
משיכה רגשית

משיכה רגשית- החוטים הבלתי נראים של הלב

מהי משיכה רגשית, האם היא אלמותית, או שמא ברת חלוף? האם היא ניתנת לשיקום? מדוע היא חשובה? אלו שאלות בעלות חשיבות גבוהה ביותר לשרידותה של מערכת יחסים. לכן, כשרות לציבור…

קרא עוד »
איך להצליח בזוגיות

איך להצליח בזוגיות? המדריך להצלחה בזוגיות

מערכות יחסים הן מהמבנים המורכבים בטבע. הם כל כך רב ממדיים ודורשים עבודה, מסירות והבנה הדדית. כמו כן, הם דורשים תשומת לב עקבית, טיפוח וסבלנות. אבל איך משיגים הצלחה בשותפות?…

קרא עוד »
דילוג לתוכן