יחסים פתוחים

31/07/2019

זוגיות פתוחה

העמיתה לעבודה מביטה בך במבט שאינו משתמע לשתי פנים. בשנים האחרונות התחלת להרגיש כי הזוגיות מעט כולאת אותך ואתה רוצה לפתוח אותה. 
גם את מרגישה לפעמים כי היית רוצה להרגיש שוב נחשקת, לגעת באדם אחר.

 

שניכם שוקלים לדבר אחד עם השני על האפשרות של מערכת יחסים פתוחה, אך חוששים מהתוצאות. 
האם תקנאו לאורך כל היום כאשר בן הזוג יהיה עם אחר? האם תאבדו אמון זה בזה? ואולי הנישואין יתפרקו אם אחד מכם יתאהב באדם נוסף?

 

האם יחסים פתוחים תורמים לקשר?

 

אחת השאלות הנפוצות העולות בתחום של זוגיות פתוחה היא האם מדובר בדבר נכון או לא נכון לחיזוק הזוגיות? חשוב להבין, כי כמו שלכל אחד יש אופי מעט שונה כך גם זוגיות אחת אינה זהה לשניה. 
יתכן ויחסים פתוחים יכולים להתאים לתקופה מסוימת בזוגיות שלכם, תקופה בה אתם מרגישים "משועממים" מעט וחשים כי אתם מכירים היטב זה את גופו של זה ורוצים להחזיר את התחושה שנלוותה ליחסים בפעם הראשונה. 
זוגות אחרים מגיעים ליחסים פתוחים מתוך הכרה בהבדל בין הצורך ביחסי מין של אחד מבני הזוג (הזקוק ליחסי מין תכופים יותר) לבין הצד השני, הממוקד יותר בפן הרגשי של הזוגיות.

 

חשוב להבין כי אין "נכון" או "לא נכון" אלא רק התאמה של שניכם לסיטואציה החדשה. במקרים רבים מערכת יחסים פתוחה יכולה למנוע בגידה, משבר אמון או פרידה ובמקרים אחרים היא עשויה דווקא לפגוע בזוגיות.

 

איך יודעים אם בן הזוג רוצה יחסים פתוחים בזוגיות?

 

אין דרך לדעת בוודאות מה בני הזוג שלכם חושבים על יחסים פתוחים אם לא תעלו את הנושא לדיון. 
אפשר לעשות זאת בצורה ישירה או לצפות ביחד בסרט או סדרה העוסקים בנושא ולהתעניין מה בן זוגכם חושב על כך? 
שאלו את השאלה בעדינות, ספרו כיצד אתם רואים את האפשרות הזו וכמובן הדגישו כי אינכם מחייבים את בן הזוג לעשות דבר ואתם מרוצים מהיחסים כפי שהם כיום. 

 

מה המחיר לזוגיות פתוחה?

 

קיבלתם את ההחלטה המשותפת על פתיחת היחסים. תוכלו בשלב זה גם לבחור האם אתם רוצים לדעת מתי ועם מי כל אחד נפגש בנפרד? או לתת לאפשרות הזו להיות באוויר מבלי שתהיו מודעים לעובדה כי בן הזוג נמצא כרגע עם אדם אחר. 

 

חשוב לדעת את המחיר שמשלמים לעתים ביחסים פתוחים. 
אתם עשויים לגלות כי פתאום התחלתם לקנא ללא שליטה, אתם רוצים לקבל את הזכות להיות עם אחרים אך מתקשים להעניק אותה לבן הזוג, או שאינכם מעוניינים להתחיל "לצוד" בני זוג זמניים חדשים למימוש ההרפתקאות.  

 

איך מפסיקים יחסים פתוחים?

 

הדרך לחזור אחורה היא לפעמים קשה יותר מפתיחת היחסים. אחרי שהתרגלתם לאפשרות שבן הזוג עשוי "להתחיל" עם אחרים כל מבט מקרי ברחוב עשוי לאיים.
לכן, כבר בשלב שבו הגדרתם כי אתם רוצים לפתוח את היחסים כדאי גם לדבר עם בן הזוג על אפשרות לחזרה לזוגיות סגורה ומונוגמית.
אם בן הזוג אינו מוכן לחזור אחורה יתכן וכדאי לפנות ליעוץ זוגי על מנת שלא לדרדר את היחסים לפרידה כואבת.

 

טיפול זוגי לאחר יחסים פתוחים?

 

במרבים הפעים לאחר קיום קשר בפתוח בין בני זוג יש צורך בטיפול זוגי, הטיפול הזוגי מאפשר "חזרה לשגרה" תקינה ולא בעיות.
כמו גם הבחירה במטפלת זוגית מומלצת חשוב לא פחות, מורכבות הנושא והאתגרים הצפויים עלולים לייצר מתח ואי נעימות, לכן טיפול נכון רצוי ואף הכרחי.

תוכן עניינים

 השאירו פרטים

טופס עמוד צרו קשר

ד”ר אורית ארבל

ד"ר אורית ארבל מפתחת שיטת הטיפול הידועה כ”מרתון הזוגיות הפרטי”
הביאה את יסודות השיטה מארצות הברית לישראל לפני למעלה מ- 20 שנה.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

איך להצליח בזוגיות

איך להצליח בזוגיות? המדריך להצלחה בזוגיות

מערכות יחסים הן מהמבנים המורכבים בטבע. הם כל כך רב ממדיים ודורשים עבודה, מסירות והבנה הדדית. כמו כן, הם דורשים תשומת לב עקבית, טיפוח וסבלנות. אבל איך משיגים הצלחה בשותפות?…

קרא עוד »
תחביבים לזוגות

תחביבים משותפים הם מתכון לחיזוק הזוגיות – הכל על תחביבים לזוגות

שעמום יכול להיות מקור נפלא לחשיבה יצירתית, המצאות, הגיגים נפלאים ועוד. בזוגיות שעמום היא אחד האויבים הגדולים ביותר. כי קשר שנבנה על בסיס תשוקה ועניין, סובל קשות כשהוא נתקל בשעמום.…

קרא עוד »
אדישות בזוגיות

אדישות בזוגיות תופעה חובקת עולם

אדישות פעמים רבות נדמית לנו כ"פעולה" לא מזיקה. אם בכלל אפשר לקרוא לה פעולה, כי הרי עיקרה של האדישות הוא אי הפעולה. אך בתחום בו מעורב כל כך הרבה רגש…

קרא עוד »

אוף. משעמם לי! מה עושים עם שעמום בזוגיות?

אין הורה שלא סולד מהמשפט הנורא "אמא, משעמם לי" או לחלופין "אבא, משעמם לי" הנורא באותה מידה. אבל מה קורה כשאנחנו בעצמנו משתעממים? ומה קורה כשהשעמום הזה הוא לא תחושה…

קרא עוד »

איך יודעים אם זה אהבה או הרגל?

יש המון שירי אהבה. מצד שני, אני לא מכירה אפילו שיר אחד על… הרגל. ועם זאת, זוגות רבים אחרי שנים ארוכות של זוגיות מוצאים את עצמם תוהים, האם עדיין מדובר…

קרא עוד »

זוגיות לא בריאה – כשברירת המחדל הופכת להיות מזיקה

במאמר זה נחקור את המושג קשרים לא בריאים, נזהה סימנים המעידים על מערכת יחסים לא בריאה, נבין כיצד הם מתפתחים ונדון בשאלה האם ניתן לרפא יחסים ולהפוך זוגיות לא בריאה…

קרא עוד »
דילוג לתוכן