יועצת נישואין

15/08/2018

זוגות רבים נוטים לחשוב כי החתונה היא השיא של מערכת היחסים שקיימת ביניהם אך למעשה מדובר במחשבה נאיבית וחביבה שנובעת בדרך כלל מחוסר ניסיון ועצם העובדה כי מדובר בזוג צעיר. גם זוגות מבוגרים יותר עשויים לחשוב כי אחרי החתונה הדברים יהיו פשוטים יותר אך לא פעם קורה כי עם חלוף השנים, לאחר תום החגיגות של החתונה ובעת הכניסה לשגרה – מתחילה מערכת היחסים הזוגית "להתעייף" ו"להישחק". בעקבות כך, בני זוג נשואים רואים לנכון לפנות לעזרתו של יועץ נישואין, המכונה גם יועץ לזוגות נשואים. למעשה, התהליך שעוברים בני זוג אצל יועץ נישואין זהה לייעוץ זוגי אך מותאם ספציפית לבני זוג שנישאו כבר, ולא לזוגות שנמצאים מחוץ למוסד הנישואין.

 

בשביל מה צריך ייעוץ זוגי אחרי החתונה?

 

ישנן סיבות רבות לפנות ליועץ לענייני נישואין מכיוון שזוגות נשואים מתמודדים עם מצבים רבים שלא תמיד פשוטים או קלים להם. עקב כך, הפניה ליועץ לענייני נישואין יכולה להוות בעבורם פתרון ודרך לקראת חיים משותפים מוצלחים יותר. לעיתים, בני זוג נשואים מוצאים עצמם בתוך שגרה קבועה שמסתכלת ומקשה עליהם והם לא יודעים כיצד ניתן לצאת ממנה. במקרים אחרים, זוגות נשואים מעידים על עצמם שהם התרחקו מאוד ולא מוצאים זמן או כוחות לדבר, לבלות ואף לקיים יחסי מין. ייעוץ זוגי אחרי החתונה נועד להעניק לבני הזוג הנשואים כלים ולהחזיר אותם אל המסלול שיאפשר להם לחיות באושר זה עם זו.

 

איך בוחרים יועצת נישואין מומלצת?

 

ראשית כל, אם הנכם זוג נשוי ואתם מחפשים אחר יועצת נישואים, הקפידו לפנות ליועצת נישואין אשר מתמחה בטיפול זוגי מכיוון שיש לה את מרבית האפשרויות להביאכם למקום טוב יותר. למטפלת זוגיות ישנה הכשרה וניסיון רב והיא בעלת הכלים והיכולת לקדם את בני הזוג ולאתר עבורם את הדרך לזוגיות טובה ומוצלחת יותר.

 

אם הנכם מתגוררים במרכז הארץ למשל, תוכלו לחפש אחר יועץ נישואין בתל אביב או יועץ נישואין במרכז. ישנה חשיבות למיקומו של יועץ הנישואין שלכם וזאת בכדי שיהיה לכם נוח להגיע אליו ועל מנת שתהליך הייעוץ לא יהווה בעבורכם מכשול אלא שלב בונה ונחוץ שנמצא בקרבתכם ונוח לכם ונעים לכם להגיע אליו. המיקום חשוב, אך חשוב מכך לבחור ביועץ נישואין שייקח אתכם בבטחון למטרה, גם במחיר של לנסוע מחוץ לעיר.

 

אחת הדרכים לבחור יועץ נישואין היא להסתמך על המלצה של אדם קרוב אשר עבר ייעוץ אצל היועצת המומלצת ויוכל לספר לכם בפירוט על התהליך ועל היועצת עצמה. במידה ואין באפשרותכם לקבל עצה שכזו, תוכלו לפנות לדרכים חלופיות.

 

בחיפוש מהיר ברשת האינטרנט תוכלו לראות כי יש היום המון מטפלים ויועצים וכל אחד מהם עובד בדרך שונה ולעיניו ישנה גישה עיקרית. רצוי לפנות ליועץ נישואין שיודע לשלב בין גישה פסיכולוגית לבין גישה פרקטית יותר ובכדי לאתר אחד כזה עליכם לפנות לכמה יועצי נישואין ולשאול אותם על כך. הציגו בפני יועץ הנישואין את הבעיה שלכם, בקשו לשמוע ממנו איך הם חושבים שיהיה נכון להתמודד עם המצב. אם הגישה של יועץ הנישואין נשמעת לכם הגיונית ומתאימה, המשיכו עמו – אם לא, המשיכו לחפש אחר יועץ נישואין אחר.

 

כל יועץ זוגיות או יועץ נישואין מקיימים מפגשים עם בני הזוג, לעיתים יהיו פגישות משותפות ולעיתים בנפרד. התהליך יתנהל באופן שונה מיועץ נישואין אחד לאחר אך עליכם להגיע לייעוץ עם אמונה ורצון שהתהליך יצליח, עליכם לסמוך על היועץ אך גם להיות ערניים וכמה שיותר פתוחים לקבל את הייעוץ וההכוונה על מנת שבסופו של דבר, אכן תרגישו בשינוי.

 

כמה משלמים על ייעוץ נישואים? – מחיר יועץ נישואין

 

המחיר בעבור פגישת ייעוץ נישואין אינו קבוע ומשתנה מיועץ אחד לאחר. כל יועץ רשאי לדרוש מבני הזוג סכום אחר אך בדרך כלל מדובר בכמה מאות שקלים בעבור מפגש באורך שעה – ארבעים וחמש דקות. ישנם יועצי נישואין שדורשים סכום כסף גבוה וזאת בכדי ליצור מחויבות אצל בני הזוג לתהליך. חשוב לציין כי מחיר המפגש לא מהווה סממן למקצועיות או איכות הייעוץ ולכן אל תסתמכו רק על זה.

תוכן עניינים

 השאירו פרטים

טופס עמוד צרו קשר

ד”ר אורית ארבל

ד"ר אורית ארבל מפתחת שיטת הטיפול הידועה כ”מרתון הזוגיות הפרטי”
הביאה את יסודות השיטה מארצות הברית לישראל לפני למעלה מ- 20 שנה.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

דילוג לתוכן