בישראל, 32% מהזוגות הנישאים מתגרשים. גיל הגירושין הגבוה ביותר הינו לזוגות בין הגלאים 36-45.
מתוך 68% האחוזים שאינם מתגרשים מחצית מהם מודים על פי מחקרים שחשבו או בדקו אפשרות כזו למעלה מפעם אחת בחיי הנישואין שלהם. עובדות אלה מצביעות השינוי העצום שחל בחברה הישראלית בכל הקשור לתפיסת מוסד הנישואים.

ייעוץ זוגי בעקבות בגידה או חשד לבגידה

ישנם נושאים הנחשבים "טאבו". אחד מהם הוא בגידה או חשד לבגידה. לא מעט אנשים מגיעים לטיפול זוגי, לייעוץ זוגי בשל נושא הבגידה. בתחום זה יש לזכור שהנבגד חש פגוע ולרוב מתייחסים לבוגד כאשם. לא כך בייעוץ זוגי. טיפול זוגי מעמיק אינו לוקח צד. לבוגד יש סיבות לבגוד ולנבגד יש לרוב חלק כלשהו במהלך. שיפוטיות מקדימה אינה נכונה. לכן, יועץ זוגי טוב יצליח להוציא משני הצדדים את המרכיב שהביא את הצד הראשון לבגוד ואת הצד השני להיות נבגד. חשיבות חשיפה זו היא ביכולת הנבגד לצאת ממעגל הכאב למעגל מודעות שעשוי בסופו של יום לגרום לאיחוד לבבות מחודש.

ייעוץ זוגי בעקבות בעיות כלכליות

כבני אדם קשה לנו לרדת בסולם איכות החיים. קל לנו לעלות בסולם זה אך קשה מאד לוותר על מה שידוע ומוכר. קשיים כלכליים מובילים זוגות לחיכוך. לקושי. להסתגרות ולאי תקשורת. למעשה אחד הצדדים לרוב מנסה לעשות ככל שביכולתו ולמנוע מהאחר להיות שותף לכישלון. בכך, הצד ממגר אפשרות לתקשורת תקינה, לעזרה, לפתיחות. התדרדרות כלכלית פוגעת ב"דבק" הזוגי. מובילה לירידה בתשוקה, בקשר, בהבעת החיבה. הקושי הכלכלי גורם לעיתים לקריסה מוחלטת של מערכת היחסים. טיפול זוגי או ייעוץ זוגי איכותי מעניק לזוג יכולת לראות את המצב עין בעין. להיות שותפים לאתגר אליו נקלעו, לגרום להערכה בכל צד כלפי הצד השני ולחזק את הזוגיות.

ייעוץ זוגי בעקבות שיגרה

מחקרים שנערכו בזוגות רבים בארצות הברית הראו שרף האהבה ההדדית, ההתרגשות והאנרגיה יורד באופן משמעותי לאחר שנתיים ושלושה חודשים של זוגיות. הסיבות לכך ברורות. אנו פחות מופתעים, פחות מפתיעים, אנו מתייחסים האחד לשני באופן וודאי והמאמץ שלנו "לחזר" הולך ויורד עם הזמן. במקביל, הקמת תא משפחתי, מציאות, עבודה ועוד גורמים לשגרה להשתלט על חיי הזוגיות. ייעוץ זוגי לזוגות שהשגרה השתלטה עליהם מוביל לחזרה מלאה לזיכרון של פעם. הזוג למעשה מחזיר לעצמו במשך הטיפול הזוגי את הרגשות ואת הסיבה להתאהבות המוקדמת. אנו פשוט חוזרים לראות זה את זו ובכך לאהוב מחדש.

ייעוץ זוגי בעקבות מיניות

אי קיום מערכת מינית טובה מובילה זוגות לייעוץ זוגי. לרוב, המיניות אינה מוגדרת כבעיה, אלא תחומי חוסר תקשורת אחרים. המיניות בטיפול הזוגי עולה כשצוללים פנימה לתוך עולם הסימפטומים של הבעיה. טיפול זוגי איכותי, ייעוץ זוגי יעיל יוכל להחזיר לזוג את הקשר המיני כחלק בלתי נפרד ממערכת היחסים הכוללת.

ייעוץ זוגי בעקבות משפחה וילדים

רבים המגיעים לייעוץ זוגי מעלים את נושא המשפחה והילדים כחלק בלתי נפרד מהבעיה הזוגית. יש העושים זאת בשל החשש מהאבדן, יש העושים זאת כאקט של לחץ על הצד השני וישנם רבים המעלים בטיפול זוגי את נושא המשפחה והילדים בשל בעיה של תפקוד אחד הצדדים בנושא, ראייה שונה של דרך חיים, תפיסות עולם שונות.
הפער בין בני הזוג, התא ממנו הגיע כל אחד משפיע מאד על התא המשפחתי שבנו יחד. ייעוץ זוגי מוביל את השניים לראות את ההגיון הסובייקטיבי של הצד השני. בכך, נפתח הזוג לאפשרויות חדשות הקשורות בחיי המשפחה, גידול הילדים, חלוקת התפקידים ועוד.