הסוד לזוגיות טובה – 5 מאפיינים של זוגות מאושרים

הסטטיסטיקה מראה שרק כ-30% מהזוגות מאושרים ביחד. מה הסוד שלהם לזוגיות טובה? ד"ר אורית ארבל, מטפלת זוגית ומחברת הספר "להתאהב מחדש", מונה חמישה מאפיינים משותפים לשליש המאושר שכדאי גם לכם לאמץ:

 

1 – הם שומרים על הגבול האישי

"חיה ותן לחיות" הוא אחד המאפיינים החשובים של זוגיות מאושרת שבה כל אחד מבני הזוג מבין בן הזוג שלו חופשי לנהל את חייו לפי רצונו ותפיסתו. רוצים גם? הזכירו לעצמכם שבן הזוג לא חייב לחשוב כמוכם ולא חייב לחיות את חייו לפי האמונות שלכם.

 

2 – אין להם ציפיות בשמים

בני זוג מאושרים שומרים על רמת ציפיות ריאלית זה מזה ומבינים שלא תמיד הצד השני יכול להיות  מבין ותומך ואין מה להתאכזב מכך. רוצים גם? נסו לבוא ליחסים "נקיים" מציפיות או לפחות עם ציפיות ריאליות, חפים מהצורך להפיל על בן הזוג את כל ה"תיקים" שאתם סוחבים מילדות.

 

3 – הם לא מנסים לשנות זה את זה

זוגות מאושרים חולקים כבוד והבנה הדדיים זה לזה ומכבדים גם את השונות ביניהם. רוצים גם? אל תנסו לכפות את הדעות, הדפוסים והרעיונות שלכם על הצד השני אלא קבלו את הייחוד של בן הזוג  כבדו אותו. ההחלטה אם ללכת לייעוץ זוגי או לא צריך להתקבל ביחד ובהסכמה.

 

4 – הם מתגברים על הרצון להיות "צודקים"

זוגות שמוותרים על האשמות הדדיות נוטים לשמור על יחסים טובים יותר. רוצים גם? צמצמו את תלונות לבן הזוג, ובמקום להפיל עליו את האשמה נסו לראות מה אתם יכולים לשפר בעצמכם.

 

5 – הם לא מנהלים פנקס חשבונות פתוח

ובוחרים להיות "נדיבים" יותר זה לזה. רוצים גם? ותרו על ההתחשבנות כמה עשיתם או תרמותם ותרוויחו מכך תחושת אחדות ושותפות.

הסוד לזוגיות טובה