מטפלים זוגיים: שינוי חיובי מתחיל בהשקפת עולם

08/07/2020

כמה פעמים שאלתם את עצמכם ואת בן או בת הזוג האם אתם נמצאים במקום שאתם רוצים להיות בו מבחינת מערכת היחסים שלכם? האם המכשולים הקיימים מונעים מכם למצות את הפוטנציאל הזוגי שלכם? ואולי בכלל ישנם פערים גדולים בהשקפת העולם של כל אחד מכם ואתם זקוקים לדעה מקצועית שמסוגלת לעזור לכם ולגשר על הבעיות הקיימות.

 

חשוב לציין, אין נוסחת קסם, אין איזה סוד מופלא שיפתור לכם את כל הבעיות והמשקעים הזוגיים שלכם בפתאומיות. מטפלים זוגיים באשר הם, ידרשו מכם להגיע לתהליך אליו אתם צריכים להגיע חדורי מטרה ורצון לפצוח בדרך משותפת חדשה שתשפר את חייכם הזוגיים באופן חיובי.

 

אז כדי שתוכלו להכיר את העולם הזה מעט טוב יותר, לפניכם מידע על תהליך יעוץ זוגי – כיצד הוא יכול להועיל לכם ואיך הוא נתפס בעיני מטפלים זוגיים רבים.

 

אתה לא הלקוח. הזוג הוא הלקוח.

 

לרוב המטפלים הזוגיים יש מה שהם מכנים "כלל ללא סודות." זה אומר שכל מה שאתה משתף באופן אינדיבידואלי עם המטפל משותף גם עם בן הזוג האחר. לדוגמה, אינך יכול לחשוף רומן למטפל שלך ואז לצפות ממנו להסתיר זאת מבן זוגך.

 

אנחנו לא שומרים על סודות מכיוון שברגע שהמטפל יצר ברית עם בן זוג אחד, המצב עלול לגרום לחוסר אמון בין בני הזוג וביחסים עם המטפל. כמו כן, אל תצפו שבן זוג אחד יהיה במוקד הטיפול. כן, גם אם אותו בן זוג היה מרמה לגבי בעיית שתייה מופרזת או אפילו חוסר עניין בסקס. זה קשור לשניכם כיחידה, לא לשניכם כיחידים.

 

תתאמצו – התהליך הזה נועד אך ורק עבורכם

 

נניח שהמערכת הזוגית שלכם הגיעה לקצה מבחינתכם, ואתם חווים זוגיות במשבר שמציפה מחשבות לגבי פרידה – היכנסו לתהליך ברצון ובמטרה לפור את הדברים ולא במצב בו אתם מרימים ידיים מראש. אחד הדברים הקשים ביותר עבור זוגות שמחליטים אם "לפרק את החבילה" או לא, הוא שהאמביוולנטיות הזו גורמת להם לעתים קרובות לא להתאמץ ולנסות לגשר על הפערים הקיימים.

 

עליכם לצאת מנקודת הנחה, כי לא משנה מה תהיה התוצאה קודם כל התהליך הזה יעזור ויתרום לכם רבות, אם לא כעת אז בעתיד. המון פעמים בני אדם מתנהגים בתבניות, ולכן נקודת ההנחה נכונה כגון "בין אם נשאיר את הקשר או לא, לעולם לא נוכל להשאיר את המטען שלנו מאחור – הוא יעקוב אחרינו לאן שנלך, עד שנפתור את זה" -הינו הכרחי עבורכם בכדי לקבל טיפול משמעותי ולפתור את הבעיות הקימות.

 

"סטייס המיינד" שלכם חורץ גורלות, ובמידה ולא תפנימו את המחשבות החיוביות כנראה שתחזרו על אותן התנהגויות לא בריאות ודפוסים שליליים גם במערכת היחסים הבאה שלכם.

 

תנו לתהליך זמן, בסוף זה ישתלם לכם

 

חשוב שתפנימו כי התהליך אורך זמן. אין קיצורי דרך, אין אפשרות למהר ולהתעלם מבעיות קיימות ובכדי למקסם את הקשר הזוגי שלכם או לנסות ולפתור משבר ביחסים עליכם להיות סבלניים.

 

בנוסף, דעו שהתהליך מורכב, ולעיתים יגרום לכם להיות פגיעים לגבי הרצונות שלכם, להיות כנים לגבי מה שאתם לא אוהבים בקשר שלכם, ולהיות פתוחים לשמיעת ביקורת על המעשים שלכם. כמובן שזה יהיה מאיר עיניים ומגשים. אבל זאת תהיה גם דרך ארוכה.

 

מטפלים זוגיים ידעו כיצד להדריך אתכם ולגעת בנקודות הבעייתיות במערכת היחסים שלכם. הם לא יפתרו בשבילכם את הבעיות ובטח שלא יעברו את התהליך במקומכם אך ידעו כיצד לחשוף בפניכם את צידו של האחר ולהציע דרכי פעולה שיסייעו לכם בהמון רבדים בזוגיות שלכם.

תוכן עניינים

 השאירו פרטים

טופס עמוד צרו קשר

ד”ר אורית ארבל

ד"ר אורית ארבל מפתחת שיטת הטיפול הידועה כ”מרתון הזוגיות הפרטי”
הביאה את יסודות השיטה מארצות הברית לישראל לפני למעלה מ- 20 שנה.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

הסיפור של דונה אידאלה

אחד הכלים האהובים עלי בקורס יועצי הזוגיות הם מפגשי המרתון החיים. אלו מפגשים שבהם הסטודנטים צופים מהצד בתהליך אמיתי של ייעוץ לאדם אמיתי, ועל ידי כך לומדים את הטכניקות של…

קרא עוד »

סיפורים מהמכללה

כשחדוה החליטה שהיא רוצה ללכת ללמוד ייעוץ זוגי היו לזה כמה סיבות. זה עניין אותה, היא חיפשה לעצמה תחום חדש, אבל קודם כל, היא רצתה למצוא לעצמה עוד אפיק פרנסה.…

קרא עוד »

הסתכלות האדם על עצמו

אחד הדברים הקשים לשינוי, זו ההסתכלות של אדם על עצמו.   הרבה פעמים מגיעים אלי זוגות שלפחות אחד הצדדים בטוח שהייעוץ הזוגי נועד לדבר אחד – לתת לו גב ולהסביר…

קרא עוד »

עילאי ועינת

עילאי ועינת הגיעו אלי דווקא ביוזמתו של עילאי. עילאי התקשר אלי וביקש בקול רועד לקבוע פגישה: "את חייבת לעזור לאשתי  משמחת חיים ומצחיקה נהפכה אחרי הלידה לגוש אפור פסיבי ופסימי…

קרא עוד »

איך קרה שנסיך חלומותיי הפך לצפרדע בין לילה?

מנסיך לצפרדע   "אני שונאת אותו, למה זה קרה לי? כל כך אהבתי אותו, רדפתי אחריו, שכנעתי אותו. אני זו שהצעתי לו נישואים. התחנפתי לאימא שלו, סידרתי עבודה לאבא שלו,…

קרא עוד »

היום שהיא גילתה שהוא בוגד בה

חזרנו לשגרה ויחד חזרו הבעיות/האתגרים   בני הזוג מתלוננים זה על זו, היא "תוקעת" לי את החיים, הוא אומר.   "הוא אף פעם לא מקשיב ולוקח אותי כמובן מאליו", היא…

קרא עוד »
דילוג לתוכן