מרתון הזוגיות הפרטי מיועד אך ורק לזוגות שמעוניינים באמת להגיע לשורש הבעיה כדי לתקן את הזוגיות ולהמשיך בחיי זוגיות מלאים ואיכותיים. להבדיל אלף הבדלות מזוגות שלאחד מהם או לשניהם אינטרס ברור להמשך הקרע. מעניין לגלות שלא מעט מהזוגות נשענים על השבר ואינם מוכנים להרפות. אלה זוגות שקיים רווח בהפסד עבורם. אם בשל רצון לקבל תשומת לב, אם כדי להחביא שקר גס, אם כדי לגרום לאחר להרגיש מחוייב עד אין קץ.

הייעוץ הזוגי מצידו של הגבר

לרוב, הגבר יגיע לייעוץ הזוגי בשל רצון של אשתו להוביל מהלך לשינוי. ישנם מקרים בודדים יותר בהם הגבר הוא המבקש לעבור את השינוי. גברים ברובם מעוניינים בהליך מהיר, עקבי, ריאלי, פרקטי. דווקא גברים מוצאים במרתון הזוגיות את שחיפשו. הליך קצר ויעיל. מפתיע לגלות שגברים נפתחים מהר יותר מנשים בהליך המרתון. מחויבותם לתהליך מלאה והתמסרותם מוחלטת.

הייעוץ הזוגי מצידה של האשה

לרוב, נשים מעוניינות בהליך הייעוץ הזוגי גם כשהמצב אינו חמור. אשה, מטבעה, תומכת בכל הליך בו החשיפה, הדיבור והשיתוף הם חלק מהתהליך. נשים מגיעות למרתון הזוגיות כאחוזות בהגה הזוגיות. לרוב הן מרגישות חלק עקרי שכן הטיפול המלא בחיי המשפחה נופל על כתפיהן. עם זאת, נשים רבות מגיעות לייעוץ זוגי לאחר שנים מייגעות של ניסיונות לעבוד על הזוגיות, עם מערכת ציפיות גבוהה מבן זוגם, עם כאב שהצטבר עם השנים. מרתון הזוגיות מעניק להן אפשרות מהירה לבחון את צידו של בן זוגם, להבין את צורת מחשבתו ותעל את ההליך לזוגיות טובה.

הגיל לייעוץ זוגי

לייעוץ זוגי אין גיל מוגדר. ישנם זוגות צעירים החווים קשיים שזוגות מנוסים מעולם לא חוו. ישנם זוגות וותיקים שנחשפים לבעיות שזוגות אחרים מתעלמים מהן. ההחלטה ללכת לייעוץ זוגי היא סובייקטיבית לחלוטין. יש מאתנו המוכנים להבליג, אפילו לסבול בקשר הזוגי. יש מאתנו השואפים לשלמות זוגית. לרוב, זוגות מגיל 32- 45 יחוו את הבעיות העיקריות. אם בשל הלחץ הבא עם הקמת המשפחה, אם בשל בעיות כלכליות, אם בשל רצון של אחד הצדדים לשבור את הכלים.