חיי הזוגיות מתחילים בדרך כלל ב"זיקוקין" עד שהשגרה משתלטת על היום יום. אנו מביטים פחות זה בעיניו של זה, מדברים פחות ולפעמים חשים הרבה פחות מוערכים. דווקא כאשר תקופת "ירח הדבש" בזוגיות עברה חשוב שלא לשכוח כי מולנו נמצא אדם עם צרכים רגשיים – עוד מילדות אנו רוצים להרגיש נאהבים ומרגישים בטחון במקום שמכבד אותנו, את הרצונות שלנו ומעניק חיבה. בזוגיות, אנו ממשיכים את הקשר שהתחיל עם ההורים ביחד עם בן זוגנו. היום נגלה מהי העצמה זוגית? ואיך ניתן להעצים את בן הזוג?

איך מעניקים לאדם השני את התחושה שהוא נאהב?

אהבה יכולה להתבטא במגוון רחב של דרכים. במחוות פיזיות כמו חיבוק, עיסוי זוגי וזמן המוקדש לאינטימיות. בטיולים בהם אתם הולכים יד ביד או במחווה ספונטנית כמו ליטוף השיער או מגע קל ועדין בזרועות. התחילו לתרגל שוב, גם אם אתם ביחד שנים, לציין במפורש את אותן מילים שלפעמים נשכחות בשגרת היומיום, שלוש מילים: "אני אוהב/ת אותך" – כתובות בפתק על המנורה לצד המיטה או בהודעת טקסט במהלך היום יכולות להפוך גם את היום האפור ביותר לוורוד ומתקתק יותר. 

מה לא לעשות?

דיכוי של בן זוגנו יכול להוביל למשבר ביחסים. לכן, גם אם אנו היינו מבצעים חלק מהפעולות בצורה אחרת (כמו דרך קיפול הכביסה או מסלול הנסיעה לפארק) כדאי לפעמים לא לציין זאת במילים. לעומת זאת נרצה לעודד את בן הזוג ולהגיד "לא הכרתי את המסלול הזה" או "ממש תודה שקיפלת היום כביסה".

כדאי להימנע גם מנסיון שליטה בסדר היום של בני זוגנו. אם, לדוגמה: הוא יוזם משחק כדורסל עם חברים או ביקור בשעות הערב במכון הכושר – הניחי לו. אם היא בוחרת לצאת עם חברות לפעמים למסעדה, תן לה את הספייס. להיפך תוכלו לפרגן לבן הזוג לפני שהוא יוצא או להחמיא על הדרך בה שיערה מעוצב, לציין כי החולצה החדשה נראית עליו נפלא.

אם אחד מכם יזם באופיו ומעוניין לפתח עיסוק צדדי או תחביב – תמכו בו. כולנו רוצים לחוש כי בן הזוג יתמוך בנו הן בהצלחות והן בכישלונות ויכבד את ההבדלים הקטנים בינינו בכל הקשור לתחביבים ותחומי עניין. אלה הדברים שהופכים את הזוגיות שלנו לאורך שנים למעניינת יותר. 

ארבע דרכים מקוריות להעצמת בן הזוג

הדרך הפשוטה ביותר להעצים את בן הזוג היא לתת לו את ההרגשה שהוא משמעותי עבורכם. תוכלו לעשות זאת באמצעות ארבע מחוות קטנות: 

– הפגינו אהבה מספר פעמים בשבוע: אם באמצעות חיבוק כאשר אתם עוברים זה לצד זה במסדרון, באמצעות ליטוף עדין על הראש כאשר בן הזוג משחק עם הילדים או במילות חיבה מפתיעות בטלפון באמצע היום כאשר אתם בהפסקה קצרה מהעבודה.

– הפתיעו מדי פעם את בן הזוג עם ארוחת בוקר מושקעת במיוחד על מגש במיטה. ימי שבת רגועים מתאימים במיוחד לפנקייק איכותי או אומלט עמוס כל טוב וקפה איכותי ליד.

– פנקו את בן הזוג במתנות קטנות מדי פעם עם שמו מוטבע עליהן. האפשרויות עצומות: שעון אופנתי או יוקרתי, עט ציפורן, תמונה מודפסת וממוסגרת של שניכם או פסלון עדין קטן.

– אל תשכחו לפחות פעם בשבוע לספר לבן זוגכם כמה אתם מעריכים שעשה דבר מה – "תודה שניקית את האוטו או שטפת את הכלים", "תודה שהיית עם הילדים כשהייתי כל כך עייפה". תוכלו אפילו להשאיר מכתב תודה בצד שלו או שלה ליד המיטה.

לסיכום, העצמה זוגית היא הדרך הטובה ביותר לתחזק קשר בריא לאורך זמן שהשנים אינן יכולות "לסדוק". איזו מחווה תעשו היום כדי להעצים את בן הזוג שלכם?