מה עומד מאחורי השיטה? איך פיצחה דר' אורית ארבל את הקוד לסיום הסכסוך הזוגי?
מה הקשר בין חינוך – תרבות – ושיטת העבודה הייחודית?
דר' אורית ארבל אינה רופאה. אינה פסיכולוגית או פסיכיאטרית. את דרכה החלה אורית בלימודי ההוראה באוניברסיטה העברית. לאחר סיום התואר יצאה לארצות הברית. שם, במשך השנים המשיכה ללמוד ולאסוף ידע עד סיום הדוקטורט שלה בפילוסופיה.

עם השנים, לאחר שנחשפה לתרבויות שונות, לשיטות וגישות שונות החל מהקבלה היהודית העתיקה ועד לתורות השמניות, ההודיות ותרבויות עתיקות רבות ואחרות ריכזה אורית את הידע לחומר מגובש אשר ביסודו הפך את חוכמת אלפי השנים – לשיטת עבודה. למעשה, "מרתון הזוגיות" (גישה אפקטיבית, קצרה ויעילה לטיפול במשבר אישי וזוגי) אותו פיתחה בארה"ב הפך עוד לפני למעלה מעשרים שנה לשיטת הייעוץ המועדפת על זוגות באמריקה..
לאחר שנים של עבודה בלוס אנג'לס, בפלורידה ובנקודות רבות בארה" ב חזרה דר' אורית ארבל לארץ והחלה לפעול בשיטת המרתון הזוגי שפיתחה – גם כאן בישראל.

בין תרבות – לזוגיות

מרתון הזוגיות הפרטי מהווה סיכום ידע והפיכתו לכלי עבודה פרקטי. המכנה המשותף בין חכמת התרבויות העתיקות, דרך המחשבה, הלוגיקה, ניהול המשבר, יכולת איתור מקור השבר הינם הבסיס לפעולתה של דר' אורית ארבל בשיטת הייעוץ הזוגי המוכרת כמרתון הזוגיות.

תרגום נוסף לשיטתה של דר ארבל הוא שמרתון הזוגיות מבוסס על גישה הקרובה יותר לתורת המשחקים. לחשיבה מתמטית בניהול המשבר. כמו בכל משבר הקשור לשני צדדים הרי שבמשבר זוגי יש לכל אחד מהצדדים גישה שונה, חשיבה שונה, פגיעות שונה, ראייה שונה, תרגום שונה לדברים, אמיתות שונות, אמונות שונות, צרכים גלויים וצרכים נסתרים שונים. במקום כלשהו, בין השונות המלאה בין הצדדים ישנם גם מקומות ממשק דומים. במקום כלשהו בין האמיתות של הצדדים ישנה אמת המתאימה לשני הצדדים. לפיכך, דר' ארבל בשיטתה, מאתרת מיידית את מקור השבר ועוזרת לזוג לנטרל את המשבר במהירות וביעילות. תוך כדי התהליך, ממפה דר' ארבל את כל השונות והדמיון שבין הצדדים ובכך גם מעניקה לכל אחד מהם כלים מעשיים לניהול כל משבר עתידי.