מטופלים מספרים/טיפול זוגי המלצות

אחרי שני עשורים של טיפול זוגי בשיטת מרתון הזוגיות ד"ר אורית ארבל גאה לקחת חלק ביעוץ ועזרה לאלפי זוגות במשבר השואפים לשקם את הזוגיות שלהם.

 

ברכה

"איך אמרת לנו? – קשר זה תקשורת. אויייי כמה שצדקת. זו הייתה הבעיה הכי גדולה שלנו. פשוט לא ידענו לדבר אחד עם השני.
דברנו מעל הראש, דברנו שטויות, החבאנו אמיתות, שיקרנו. ואז את באת לחיינו וכאילו לימדת אותנו שפה חדשה. ממש כך. שפה אמיתית של אנשים שרוצים לנצח את המשברים. והצלחנו בעננננננק. חיבוק אינסופי לך אורית יקרה."

ברכה

 

שוני ואיל

 

"לאורית שלנו. ממני ומאיל – תודה. שלוש שנים מהנישואין והכל נשבר. עד שבאנו אלייך. רק דרכך הצלחנו לראות את הקשר כפי שהיה לפני החתונה.
הצלחנו להיזכר במה ששכחנו. לאהוב את מה שבגללו החלטנו למסד קשר. חשבנו שזה אבוד וחזרנו להכרה שאין קשר טוב מזה. שמאד כדאי שנחזור לראות אחד את השני באור הנכון. לקחנו אחריות אישית על עצמנו בזכותך. אוהבים."

שוני ואיל

 

אורן

 

עם יד על הלב לא האמנתי שזה אפשרי. מרתון? יציל את מה שמת?….אפילו צחקתי עלייך בפגישה. עכשיו אני מתבייש ומתנצל ממש מעומק הלב.
האוכל טעים יותר, הבדיחות מצחיקות יותר, אני אפילו נהנה ללכת איתה" להצגות…את מאמינה? לא יודעת איך עשית, מה עשית, למה עשית. העובדה מאד חזקה. אנחנו זוג לדוגמה. חברים טובים, אוהבים, הורים. המשיכי כך עם כולם".

אורן

 

יעל

 

"כמה שנאתייייי אותך. אויי כמה. שמעי, היה לא קל. את, ראית הכל. לא ויתרת. תמיד הארת לי את הדרך למרות שהיה לי כל כך קשה להכיר באמת.
עכשיו, מרתון אחד מאחורינו וחיים שלמים לפנינו. הכל השתנה. (תגידי, הייתי כזו סתומה?חחחח). אני מחבקת, אוהבת ומתנצלת על ההתפרצויות שלי. למרות שלא הזיזו לך כלל. תודה לך אוריתייייי."

יעל

 

אורון

 

"מי שלא חווה בגידה לא יבין את התחושה. שנים עבדתי, רק כדי להעניק לה, לילדים את כל מה שאפשר. ואז בא הבוווום. חשבתי שזהו. הלב שלי נקרע. הילדים באמצע. היא בבלבלה עצומה. מזל שהתקשרתי. לא האמנתי שנעבור את התהליך הזה.
פתאום, מתוך הכאב למדתי שגם לה כואב. ראיתי מה עברה כשלא הייתי לידה. מה אגיד לך? הצלת לי משפחה.
שרק תמשיכי לעשות טוב לכל הזוגות האחרים. כי המציל נפש……."

אורון

 

רותי ועוז

 

"חשבתי שאין סיכוי להצליח איתו. כל כך הרבה שנים חוויתי את המקום הזה של אי אפשר / לא עכשיו / עזבי אותי / מה את רוצה ממני. ממש ממש חשבתי שזה הסוף. הוא, כמו שאת יודעת, התנגד לכל טיפול זוגי או ייעוץ זוגי, מבחינתו הבעייה הייתה שלי לא שלו. אני כל כך שמחה שבאתי אלייך. והוא אחריי.
מאז המרתון החיים שלנו בפול גז קדימה.
הוא פתאום מרגיש אותי, מבין, מפרגן. ואני? – מאוהבת. היית מאמינה? בגילנו? המון תודה אורית. אין עלייך"

רותי ועוז

 

איציק

 

"אוריתי יקרה. לא פלא שהזוגיות שלי נהרסה לגמרי. אחרי הכל אני עשוי ממה שראיתי בבית הוריי. כמו שאני התנהגתי – אבא שלי התנהג. לא הבנתי שמשהו לא בסדר.
לא קלטתי שמה שראיתי בתור ילד אינו מודל אידאלי. חשבתי כמו כולם – שככה זה.
אז תודה לך שהארת בפרוז'קטור את החיים שלי.
בהתחלה זה שרף, היום? – אין על הקשר שלנו. ממש ממש כמו פעם. אוהב אותך. "

איציק

 

שרה

 

רציתי לכתוב לך אורית ולכל המגיעים אלייך רק דבר אחד. לא לעשות – זה לוותר. אני כמעט ויתרתי. עד שחוויתי את המרתון שלך. משם כל המציאות שלי השתנתה. האור חזר הביתה. המשמעות חזרה לזוגיות. יצאנו מרווחים בהחלט. תודה."

שרה

 

אנונימי

 

"שמעי אני חייב להגיד לך את האמת. בהתחלה לא האמנתי בתהליך, בכלל אני לא איש של מילים. אחרי ארבעה מפגשים התחברתי למקומות שלא הכרתי בעצמי.
למדתי שוב להעריך את חיי המשפחה, את אשתי, את הבית הזה שבנינו במשך 30 שנה. אל תשכחי שאת מוזמנת לחתונה של הבן. יישר כוח."

אנונימי

 

ענבר

 

"חשבתי שזהו. שנגמר. חשבתי שלעולם לא אצליח לעבור את המשבר הזה. האשמתי את כולם…גם אותך… אז רציתי לבקש סליחה.
סליחה שלא ראיתי שגם לי יש צד בעניין. סליחה שחשבתי ב"קטן".
סליחה שלא ראיתי את ההזדמנות הגדולה שצצה מתוך המשבר.
היום אני חזקה יותר, מודעת יותר, בוטחת יותר ולוקחת אחריות אישית.
אנחנו ממשיכים לעבוד על הזוגיות – ונראה שזה עובד. תודה לך."

ענבר

טיפול זוגי כללית

מטפלת זוגיות

ליצירת קשר עם דר' אורית ארבל