מטפלת זוגית והסימנים המאותתים לכם שאתם צריכים לטפל בזוגיות

זוגיות משתנה עם השנים באופן טבעי. הלה גם אנחנו משתנים. ישנם זוגות שהשינוי האישי, ההתפתחות האישית מקבילה ואינה מתנגשת בקשר הזוגי. אך במקרים רבים השנים עושות את שלהן. השגרה, העומס, הילדים, הבית גובים את המחיר מהזוגיות. אט אט, בלי שנרגיש הזוגיות מפנה את מקומה לאחרים. הקשר הופך לקצר. חלוקת המטלות משתנה. הוויתורים הופכים חלק בלתי נפרד. הגשמה אישית הופכת לעומס רגשי. אספנו עבורכם את חמשת הסימנים העיקריים לכך שהזוגיות מחייבת טיפול זוגי:

כשהתקשורת כבר לא כמו שהייתה פעם – סימן ראשון לכך שכדאי לפנות אל מטפלת זוגית:

נסו להיזכר בתקשורת שהייתה בניכם בעבר. תקשורת מפרגנת? תומכת? אוהבת? עכשיו בדקו למשך יום אחד איזו תקשורת אתם חווים כיום. פשוט הקשיבו למילים הבוקעות מפיו/יה של בן/בת זוגכם. כמה פעמים ביום נשאלתם לשלומכם? כמה פעמים ביום קיבלתם הודעת ווטסאפ מפתיעה ואוהבת? כמה פעמים נאמר לכם שמעריכים אתכם. עכשיו, בדקו כמה פעמים ביום קבלתם תקשורת משימתית: לקחת, להביא, לא לשכוח וכו. היה ובתקשורת שבנכם נעלמו המילים הטובות – זה סימן ראשון לכך שצריך להכניס לתמונה מטפלת זוגית  ולחזק את הקשר הזוגי שלכם.

כשהמילים לא מכבדות זהו סימן שני לכך שכדאי לפנות אל מטפלת זוגית:

כבוד אינו מילה גסה כלל וכלל. כבוד הינו הדרך בה אנו מבטאים את הדברים שאנו אומרים. אלה המילים שאנו בוחרים כדי לפנות לבן או בת הזוג. באופן סמלי, המילים שאנו בוחרים משקפות את ההתייחסות שלנו לבן או בת הזוג. לעיתים קורה שהתרגום למה שאמרנו אינו נכון וקיימת פגיעה ופגיעות. לעיתים אנו אומרים דברים באופן שאינו משתמע לשתי פנים – ומילים פוגעות מצביעות על חוסר הערכה, על חוסר באהבה, על שליטה ועוד. לכן, בחנו את המילים שאתם בוחרים ואת הדרך והאינטונציה בה אתם בוחרים לדבר בניכם. היה והמילים או המשמעות אינה מכבדת זה הזמן לפנות למטפלת זוגית שתדע להציג ולנטרל את הבעיה המשפיעה על הזוגיות שלכם.

כשהאינטימיות הופכת למכאנית זהו סימן שלישי לכך שכדאי לפנות אל מטפלת זוגית:

גם לקשר המיני – האינטימי שפה משלו. הרי זהו הדבר הרגיש, האישי, היחיד שיש (במרבית המקרים) בין בני זוג. האינטימיות הזו הינה בסיס ל"דבק" הזוגי. שבירת האינטימיות = בגידה. ובגידה לרוב אינה מתקבלת בהבנה בתרבות בה אנו חיים. לכן, בחנו עד כמה הקשר האינטימי שבניכם פעיל ואוהב. עד כמה את מקשיבה לו, עונה על צרכיו ועד כמה אתה מקשיב לה ועונה על צרכיה. שאלו את עצמכם: טוב לנו במיניות שבינינו? היא מספקת? היינו רוצים יותר? פחות? יש לנו את האומץ להעיר האחד לשני בתחום זה? הוא יודע איך את מרגישה? את יודעת איך הוא מרגיש? היה ותחום זה לוטה באפרוריות זהו סימן נוסף לכך שמטפלת זוגית צריכה ויכולה להיכנס ולמצוא את הדרך לתקשורת אינטימית נכונה, בריאה וטובה יותר עבור הזוגיות שלכם.


כשהלבד שלך  - עדיף לך מלהיות יחד. סימן רביעי לכך שכדאי לפנות אל מטפלת זוגית.

את נושא הלבד או היחד קל לבחון. כל שאנו צריכים לעשות הוא לבדוק עד כמה אנו נהנים מהשישי שבת יחד. עד כמה אנו נהנים לצאת לטיול יחד (ללא תוספות/חברים/משפחה). עד כמה טיול של חודש ימים בחו"ל יחד עם בן/בת הזוג קוסם לנו. רצוי להזכיר לכולנו – עד לא מזמן הרי זה היה אחד החלומות הכי רומנטיים של כל אחד מאתנו. להיות אני והוא יחד על אי בודד. והיום? אי בודד בא בחשבון? התשובה לרוב היא "לא". מעט זוגות החיים יחד למעלה מעשור יענו "כן" לשאלה זו. אם כך למה?מה קרה בזמן הזה שהפך את הלבד לטוב יותר מאשר יחד? היה והזוגיות שלכם נמצאת בשלב הזה – מאד מומלץ שמטפלת זוגית תיכנס לתמונה. הרי לא קשה להחזיר את הגלגל לאחור.


אם היא רק הייתה שונה – אילו הוא רק היה שונה. סימן חמישי שכדאי לפנות אל מטפלת זוגית.

בעבר אהבנו את השונה. חגגנו על השונה. תמכנו באופי השונה של בני זוגנו. אך עם השנים, במודע או שלא במודע, אנו שואפים, מנסים, מתווכחים ובועטים בשונה איתו/ה בחרנו לחיות. מדובר בהליך טבעי לגמרי. הליך בו המציאות מכתיבה דרך. ומה נכון יותר עבורנו מהדרך אותה אנו מכירים? זו הסיבה שרבים מאתנו מנסים לשנות את בני/ות זוגנו. הכל כמובן נעשה ממקום טוב – הרי אנו משוכנעים שדרכנו היא היא הנכונה. הרי זה מה שגדלנו עליו. זו האמת – מבחינתנו. אך לא כך. אין אמת אחת. אין דרך אחת. בחרנו לחיות עם אדם אחד מאתנו – ועלינו לדעת לכבד את דרכו/ה, את ערכיו/יה, את צורת מחשבתו/ה.
אם אתם מוצאים שאתם מתנגחים, בכל יום מחדש, בדרכו של בן/בת הזוג שלכם – זהו סימן חמישי לכך שמטפלת זוגית יכולה לחולל מהפך מחשבתי, זוגי וערכי במערכת היחסים שלכם.


לסיכום:

כמו כל דבר בחיינו. לא נשקיע? לא נטפל? – נאבד. גם הזוגיות שלנו, חזקה ככל שנדמה לנו, יכולה להתנתק מבלי שרצינו, מבלי שצפינו. הרי מדובר על שניים ההופכים יחד למשפחה. מספיק צד אחד שמרים ידיים- והמערכת כולה קורסת.
איך אפשר לטפל בזה? להחליט. להגיע לייעוץ זוגי קצר וענייני. לשים על השולחן את כל הדברים המטרידים. לתת למטפל  הזוגית המקצועית לאתר גם את אותם נושאים שאנו מחביאים. לפתוח אותם ולטפל בהם אחד אחד – עד לחיזוק הזוגיות. עד להתחלה מחודשת מלאת משמעות.
לא מדובר בתהליך ארוך, לא מדובר במסע שאין לו קץ. מדובר בפעולה אחד קטנה (שבוע – עד שלושה שבועות) אשר מחזירה לזוגיות את הנעורים.

למידע נוסף אודות מרתון הזוגיות לחצו כאן.


 
לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות התקשרו 1-700-703-703
או מלאו את הטופס שלפניכם: