טיפול זוגי

כמו בכל בעיה זוגית, ייעוץ זוגי כמו טיפול זוגי בא להוביל שני אנשים לזוגיות תקינה, טובה, מכבדת, מכילה ואוהבת. טיפול הזוגי מתבצע אך ורק ע"י פסיכולוג או פסיכיאטר. לעומתו, הייעוץ זוגי מתבצע ע"י אדם שאינו פסיכולוג או פסיכיאטר. טיפול זוגי, כמו ייעוץ זוגי הינו הליך בו שניים מניחים את אמונותיהם, חשיבתם, רגישותם, כאבם בפני צד שלישי. הצד השלישי הינו היועצת הזוגית. צד זה בא כדי לאסוף את כל המידע שנאמר, המידע שאינו נאמר, לאתר את מקורות הסכסוך, את מרכז השבר. היועצת הזוגית פועלת לאינטרס אחד והוא חיזוק הקשר הזוגי וסיום הסכסוך הזוגי. שיטת פעולתה, מקצועיותה ויכולתה של היועצת הזוגית להוביל את הזוג בתהליך תהווה נדבך מהותי בהצלחת הטיפול הזוגי. כמו כן, נכונות הזוג ורצון הזוג להציל את הזוגיות חשובה לא פחות.


מהו טיפול זוגי

טיפול זוגי ניתן להשוות לכל סוג טיפול אחר. להשוואה נוכל לבחון טיפול בכאב שן. על הרופא להבין מה הגורם לסימפטום לכאב. מהם מקורות הבעיה. הרופא יצלם, ישלח לאבחון נוסף, יבדוק ויבחן את כלל הממצאים לפני מתן תוצאות האבחון ללקוח. גם טיפול זוגי דורש בשלב הראשוני איתור מלא של כל הגורמים לשבר הזוגי. איתור זה נדרש משני בני הזוג שהרי לכל אחד מהם אמת משלו. בשלב השני של טיפול זוגי יעמדו האמיתות הללו אחת מול השנייה. ימצא הפער בתפיסות העולם, בראיית המציאות. בשלב השלישי ילמד הזוג לקחת אחריות אישית, כל אחד בפני עצמו, על דרך פעולתו תוך הבנה של צרכי הצד השני. בסיום ההליך יקבל הזוג לידיו כלים יישומיים להמשך חיזוק הקשר הזוגי.

למה לצפות בטיפול זוגי?

עדיף לרצות ולא לצפות. היה והזוג מגיע עם רצון לפתרון הרי שסיכוייו להצליח גבוהים עד מאד. היה והזוג מגיע לייעוץ זוגי או לטיפול זוגי בצפייה לנס – סביר שנס לא יתרחש. בייעוץ או טיפול זוגי יש להבין שעליך להשקיע את כל כולך בהצלת הקשר הזוגי. על כל צד בטיפול הזוגי להקשיב קשב רב לצד השני, לנסות להבין מה נאמר ומה לא נאמר. להבין שכדי להציל את הקשר שני בני הזוג חייבים לרצות להצילו. היה והציפייה האישית של כל אחד מבני הזוג תהיה לעשות את הכל למען הקשר – הרי שהטיפול הזוגי יצליח.

שיטות שונות לטיפול זוגי

בחיפוש היחיד או הזוג בטיפול זוגי עליו לדעת ישנם לא מעט דרכים לטיפול זוגי. ישנם פסיכולוגים רבים המטפלים בזוגיות. לרוב הליך הטיפול הזוגי הפסיכולוגי הינו ארוך טווח ומעניק לזוג יחד ולכל אחד מבני הזוג את כל משך הזמן הנדרש לפתרון הבעייה הזוגית, חודש, חודשים ואף שנים אם צריך.
אפשרות נוספת הינה ייעוץ זוגי אצל אנשים שעברו הסמכה כזו או אחרת בתור קואוצ'רים. הטיפול הזוגי אצלם שונה מקואוצ'ר לקואוצ'ר. מדובר על סגנון אישי וכדי לבחון באם האדם והשיטה מתאימה לזוג עליו להגיע להיכרות ולבחון את ההתאמה. לרוב ההליך הינו ארוך טווח.
עוד אפשרות העומדת בפני הזוג לטיפול זוגי היא מתחום הגישור. מומחי גישור לעיתים פועלים גם הם בייעוץ זוגי. הליך זה בנוי על שיטות הגישור המקובלות גם בבתי המשפט.

יתרון מרתון הזוגיות הפרטי כייעוץ זוגי / טיפול זוגי.

הטיפול הזוגי המוכר כ"מרתון הזוגיות הפרטי" שונה באופן משמעותי משאר השיטות.
ראשית, המפגש הראשון הינו "תמצית המרתון". מפגש אינטנסיבי מאד. מפגש אשר בסופו מאותר יסוד הסכסוך,מקור הקצר המשמעותי. מפגש זה קובע באם הזוג מתאים לטיפול זוגי בשיטה זו או לא.
שנית, מדובר בהליך קצר. ממוקד. אפקטיבי. הליך אשר מטרתו להוביל את הזוג, תוך כ-4 מפגשים אינטנסיביים לפתרון המשבר הזוגי.
בנוסף, מדובר בהליך בו משך זמן הטיפול אינו מוגדר ל- 45 דקות למפגש. במרתון הזוגיות לא יוצא זוג מחדר הייעוץ אלא בהגיעו לסיכום ומיצוי הבעיה עד תום. לכן, בהגיע זוג למרתון עליו להיות מוכן לשהות מעבר לשעה ולעיתים מעבר לשעתיים.
מרתון הזוגיות הפרטי כייעוץ זוגי מגדיר בשמו את תמצית הפעולה: הוא אינו הליך פסיכולוגי או פסיכיאטרי המוגדר כטיפול זוגי – אלא הליך שמתחיל ונגמר כשיעד הפתיחה ברור ויעד הסיום ידוע מראש.


 
לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות התקשרו 1-700-703-703
או מלאו את הטופס שלפניכם:
   

 
 

 • איך אמרת לנו? – קשר זה תקשורת. אויייי כמה שצדקת. זו הייתה הבעיה הכי גדולה שלנו. פשוט לא ידענו לדבר אחד עם השני...
  קרא עוד
 • לאורית שלנו. ממני ומאיל – תודה. שלוש שנים מהנישואין והכל נשבר. עד שבאנו אלייך. רק דרכך הצלחנו לראות את הקשר כפי שהיה לפני החתונה...
  קרא עוד
 • עם יד על הלב לא האמנתי שזה אפשרי. מרתון? יציל את מה שמת?....אפילו צחקתי עלייך בפגישה. עכשיו אני מתבייש ומתנצל ממש מעומק הלב. האוכל טעים יותר, הבדיחות מצחיקות יותר, אני אפילו נהנה ללכת איתה להצגות...
  קרא עוד
 • כמה שנאתייייי אותך. אויי כמה. שמעי, היה לא קל. את, ראית הכל. לא ויתרת. תמיד הארת לי את הדרך למרות שהיה לי כל כך קשה להכיר באמת...
  קרא עוד
 • מי שלא חווה בגידה לא יבין את התחושה. שנים עבדתי, רק כדי להעניק לה, לילדים את כל מה שאפשר. ואז בא הבוווום. חשבתי שזהו...
  קרא עוד