מטפל זוגי

בישראל כיום ניתן למצוא אלפי אנשים אשר עוסקים בתחום הייעוץ הזוגי כמטפלים זוגיים. רובם עוסקים בתחום הייעוץ הזוגי כהשלמה לתחום עיסוקם הראשי. קרוב ל85% מהם הן נשים שהחליטו לסייע לזוגות כמטפלת זוגית ומעט מהם גברים שבחרו בתחום כמטפל זוגי.

תחום הייעוץ הזוגי הינו תחום המותר לעיסוק ותחום הטיפול הזוגי מותר לעיסוק לכל אותם אלה שסיימו לימודים בתחום הטיפולי כמו פסיכולוגים או רופאים. מטפל זוגי חייב למעשה באישור פרקטיקה טיפולית רשמית. כיום, בעלי מקצוע רבים מהתחום הטיפולי מוצאים בעיסוק כמטפל זוגי או מטפלת זוגית השלמת הכנסה, תחום עניין, העשרה ועשייה שמעבר לתחום התמחותם הראשוני.

ייעוץ זוגי מותר לכל בעלי המקצוע המגיעים מתחומי הייעוץ כמו עורכי דין, עובדים סוציאליים וכ"ו. רבים מהם מוצאים בתחום הייעוץ הזוגי פתרון משלים לתחום עבודתם. עורכת דין למשל תטיב עם לקוחותיה באם תוכל לתרום להם גם כמטפלת זוגית. הכלים שרכשה יעניקו לה ספקטרום רחב של אפשרויות ושילוב הידע שלה כעורכת דין עשוי להעניק שירות טוב יותר ללקוחות. כך גם לעובד סוציאלי שהחליט להיות גם מטפל זוגי, יועץ ארגוני שהחליט להסב עבודה או להשלימה בתחום כמטפל זוגי וכ"ו.

החוק בישראל מתיר לשני הקהלים המקצועיים לעסוק בתחום הייעוץ הזוגי או הטיפול הזוגי ע"פ ההגדרה המשפטית של תחום לימודיהם, הסמכתם וניסיונם המקצועי.
 
 

מטפל זוגי עם המלצות

זוגות או יחידים המחפשים מטפל זוגי יכולים לעשות זאת בדרכים שונות.
יש המוצאים את המטפל דרך האינטרנט, יש המוצאים דרך מקורות מידע אחרים.
רבים מהמחפשים פתרון לבעייה זוגית  מוצאים את המטפל הזוגי דרך המלצה.

המלצה על מטפל זוגי חשובה שכן הזוג יכול לבחון מראש את דרך הפעולה, את איכות המטפל, ללמוד על אופיו, על תוצאות הטיפול ואף על מחיר הטיפול.

איזה מטפל זוגי הכי מתאים לי?

חשוב להדגיש שהמלצה ככל שתהייה חמה או שלילית עשויה להיות נכונה לזוג שעבר את הטיפול אך לעיתים אינה מתאימה למבנה האישיות של הזוג השני או לאחד מהם. לכן, יש לראות בהמלצה כדרך מומלצת מחד, אך על הזוג המחפש לבחון לעומק באם הם עצמם מתאימים למטפל המומלץ.

מאד כדאי לבחון זאת בפשטות – הגעה לייעוץ ראשוני מול המטפל הזוגי המומלץ ובחינה בגוף ראשון להתאמתו אליכם כזוג. 
לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות התקשרו 1-700-703-703
או מלאו את הטופס שלפניכם: