ייעוץ זוגי לאחר לידה

ישנם דברים שלא מספרים לנו. לא מדברים עליהם. כדאי מאד שנדע כמה עובדות הקשורות בזוגיות ובלידה. זוגיות וילדים. זוגיות המשתנה לאחר שמופיע הילד הראשון, השני והאלה.
מדובר על שלב קריטי בזוגיות. על מצב המשנה את הזוגיות מקצה לקצה. ממצב בו מרבית המשברים והגירושין מתחילים.
אז למה זה קורה? מה מביא אותנו להפוך למשפחה ודווקא אז לאבד את הזוגיות.

אתם
הייתם זוג. שניכם מול העולם. היה לכם את כל השקט שבעולם. הוזמנתם למסיבות, הלכתם לאכול אצל ההורים, הגעתם מהעבודה לקן שבניתם לשניכם. נראיתם מעולה. הרגשתם מעולה. הגוף הצעיר היה בשיאו, ללא סימני מתיחה, ללא אגן רחב, ללא קמטים וחוסר שינה. זו התמונה שלכם. של כולנו רגע לפני הלידה הראשונה. זוגיות נטו. אהבה ללא תנאי.

אתם פלוס אחד
ועכשיו, מזל טוב – יצור נוסף למשפחה. מתוק, יפה, חמוד. לילות ללא שינה, דאגות על פרנסה, הגוף מותש. השבתות מלאות בלספק את צרכיהם של הסבים והסבתות. החופשים תלויים בהשגחה על הילד. הזמן הפנוי בוטל לחלוטין. ברוכים הבאים לעולם ההורות. עולם בו 1+1=ילד. הזוגיות? אט אט מפנה את מקומה עבור העולל. הזמן שלכם מפנה את עצמו לזמן איכות איתו. התקציב שלכם יורד בשליש ומעלה. האהבה שלכם מתחלקת לשלושה. בקיצור, מציאות זוגית ישראלית מוכרת.

איך זה הגענו מסיפור אהבה כל כך גדול לשבר עצום שכזה?
לא כל הזוגות חווים משבר מרגע הופעת הילד הראשון. זוגות שביססו את מערכת היחסים שלהם על חברות, על שוויוניות, על הערכה עצמית והערכת האחר – חווים זוגיות מאד חזקה ואף מתחזקת עם הופעת הילד הראשון וכך הלאה.
לעומתם, זוגות שביססו את זוגיותם על "אהבה בלבד" ללא חברות כנה ואמיתית, ללא ערך, ללא דבק חזק שיחזיק אותם חווים משבר זוגי עצום.
זכרי. כשאת מביאה ילד לעולם – את פיזית מביאה אותו. לכן, באופן טבעי את המטפלת העיקרית בו. את זו שתצא מהעבודה לקחת אותו לרופא. את תקומי אליו בלילה. את תעלי במשקל בהריון ותישארי עם גוף שונה לאחר ההריון. לעומתך, הוא. הוא האב הביולוגי. אך הוא לא הרגיש כל בעיטה, לא חווה את הגידול בבטנו, הוא לא יודע איך מרגיש להיות אם. הוא בקושי יודע מה זה להיות אב.
כאן, בשלב הזה נוצר פער ראשון וגדול בזוגיות. זו הפעם הראשונה בו האשה רואה את בן זוגה באור חדש. לפתע היא מבינה שאין לה עזר מלא כנגד. שרוב מטלות הגידול באות עליה. שאין מי שיחליף אותה. שהיא חייבת לקחת אחריות. מצד שני – היא מפסידה. לא מתקדמת במקום העבודה. מנסה לקיים 2 קריירות במקביל – בית ועבודה. באותו זמן, בן הזוג כמעט ולא השתנה.

האם יש מקום לכעוס על כך?- לא.
האם יש מקום לטפל בזה? – כן.
האם ניתן לטפל בזה? – ברוב המקרים כן.

ייעוץ זוגי יכול לעזור לזוגות לצלוח את המשבר הזוגי הזה במרבית המקרים. בסך הכל, כל שצריך הוא, לדעת להראות ולדעת לראות איך חי, מרגיש, חושב הצד השני. להבין מה גרם לכל אחד להתבצר בעמדתו. מה הגורם שהוביל את הפילוג בחלוקה הזוגית הנכונה. משם, מרגע איתור ופתיחת הגורם, הדרך לגיבוש זוגיות מלאה ואפילו טובה יותר מבעבר פשוטה וקלה.

 
לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות התקשרו 1-700-703-703
או מלאו את הטופס שלפניכם:
   

 
 

 • איך אמרת לנו? – קשר זה תקשורת. אויייי כמה שצדקת. זו הייתה הבעיה הכי גדולה שלנו. פשוט לא ידענו לדבר אחד עם השני...
  קרא עוד
 • לאורית שלנו. ממני ומאיל – תודה. שלוש שנים מהנישואין והכל נשבר. עד שבאנו אלייך. רק דרכך הצלחנו לראות את הקשר כפי שהיה לפני החתונה...
  קרא עוד
 • עם יד על הלב לא האמנתי שזה אפשרי. מרתון? יציל את מה שמת?....אפילו צחקתי עלייך בפגישה. עכשיו אני מתבייש ומתנצל ממש מעומק הלב. האוכל טעים יותר, הבדיחות מצחיקות יותר, אני אפילו נהנה ללכת איתה להצגות...
  קרא עוד
 • כמה שנאתייייי אותך. אויי כמה. שמעי, היה לא קל. את, ראית הכל. לא ויתרת. תמיד הארת לי את הדרך למרות שהיה לי כל כך קשה להכיר באמת...
  קרא עוד
 • מי שלא חווה בגידה לא יבין את התחושה. שנים עבדתי, רק כדי להעניק לה, לילדים את כל מה שאפשר. ואז בא הבוווום. חשבתי שזהו...
  קרא עוד