יועצת זוגית

החלטת הזוג לפעול וללכת ליועצת זוגית הינה שלב שבמקורו הינו הצהרה. הצהרה על כך שאחד מבני הזוג או שניהם באותה מידה החליטו שלא לזנוח את זוגיותם ולטפל בה כפי שהיו מטפלים בכל בעיה אחרת הקשורה באיכות וטיב חייהם.

יועצת זוגית מומלצת או יועצת זוגית אחרת?

בחירה נכונה של יועצת זוגית דומה לבחירה נכונה של רופא, מכונאי או עורך דין. אנשי מקצוע בעלי ניסיון לרוב ידעו טוב יותר כיצד לפצח את הבעיה במהירות. למרות זאת, נתקלתי במהלך חיי ביועצות זוגיות ללא ניסיון אך עם יכולת ידע ומסירות עצומה. לכך, בחיפושכם אחר יועצת זוגית הסתמכו מחד על המלצות אך אל תפסלו יועצות ללא המלצה. עלול להיות שדווקא שם תמצאו מסירות והתאמה מדוייקת לצרכים שלכם.

יועצת נישואין היא יועצת זוגיות?

רבים שואלים אותי מהו תפקידה של יועצת נישואין. ובכן, לרוב יועצת נישואין מקצועית תדע למפות את אופים של בני הזוג ותוכל להכין אותם לחיי זוגיות מלאים. זכרו, יועצת נישואין מקבילה לרופא המקבל מטופל בריא. הזוג מגיע לייעוץ בשיא האהבה, הנתינה, הרצון לחיות יחד. לעומתה, יועצת זוגיות מקבילה לרופא המקבל מטופל הסובל מבעיות שונות ורבות. מטופל זה חייב יהיה בסדרת בדיקות, בהתאמת הטיפול הנכון, במעקב. זהו ההבדל המהותי בין השניים.

טיפול זוגי או ייעוץ זוגי....מה ההבדל?

ובכן, ההבדל בהגדרה נשען על מהות המטפל או היועץ. ההגדרה בחוק ברורה: אדם שיכול לטפל בזוג הינו בעל הכשרה בתחום הפסיכולוגיה או פסיכיאטריה. אדם שיכול לייעץ זוגית הינו אדם שעבר הכשרה בתחום הייעוץ הזוגי. לפסיכיאטרים למשל מותר להשתמש במרשמי תרופות במקרים בהם הם מוצאים לנכון, ליועץ לא. ההגדרה למעשה שמה חיץ ודגש למילה טיפול. טיפול יכול להתבצע ע"י רופא או דומיו.

כדאי לבחור יועצת זוגית לפי מרחק גיאוגרפי מהבית?

יש הבוחרים את היועצת הזוגית שלכם לפי מרחק מגעה מהבית או מהעבודה. שיקול הגיוני למדיי. שיקול זה מתאים מאד לסוג הייעוץ הזוגי שאינו מוגדר בזמן. הזוג עשוי למצוא עצמו במשך חודשים, לעיתים אף שנה מגיע אחת לשבוע או אחת לשבועיים ל"סשן" ייעוצי. לכן חשובה להם הקרבה הגיאוגרפית.
חשוב להדגיש שבמסגרת קבלת ההחלטות דווקא הקרבה הגיאוגרפית פחות חשובה. ישנן אסטרטגיות ייעוץ זוגי כמו "מרתון הזוגיות הפרטי" אשר תחומות בזמן המוגדר מראש. לפיכך, מרחק גיאוגרפי בטל בשישים. למחפשים יועצת זוגית בבאר שבע, כמו למחפשים יועצת זוגית בחיפה אין כל קושי להגיע לארבעה או חמישה מפגשים בתל אביב. להיפך, לעיתים הנסיעה הזו יחד מובילה לפריצות דרך ולשיח שלא היה מתרחש לו הזוג היה מגיע בנפרד.

יועצת זוגית לימודים והכשרה.

הכשרת יועצת זוגית בישראל מתבצעת בחלק קטן מהאוניברסיטאות ובמכללות פרטיות. לכל תחום ייעוץ יש דרך לימוד שונה, טקטיקת פעולה שונה וראייה מבודלת. שיטתה של דר' אורית ארבל המוכרת בשם "מרתון הזוגיות" מאמינה שכל בעיה זוגית ניתנת לפתרון בזמן קצוב וידוע מראש. השיטה מחולקת לשלושה חלקים: איתור מקור הבעיה, מיפוי צרכים רצונות גלויים וחבויים, מציאת הפתרון המתאים לשניים. דר' אורית ארבל הייתה הראשונה ללמד טיפול זוגי בכלל ואת שיטתה בפרט. עד היום הוכשרו מאות יועצות זוגיות ויועצי זוגיות במכללה שלה: מכללת ארבל - לימודי ייעוץ זוגי.


 
לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות התקשרו 1-700-703-703
או מלאו את הטופס שלפניכם:
   

 
 

 • איך אמרת לנו? – קשר זה תקשורת. אויייי כמה שצדקת. זו הייתה הבעיה הכי גדולה שלנו. פשוט לא ידענו לדבר אחד עם השני...
  קרא עוד
 • לאורית שלנו. ממני ומאיל – תודה. שלוש שנים מהנישואין והכל נשבר. עד שבאנו אלייך. רק דרכך הצלחנו לראות את הקשר כפי שהיה לפני החתונה...
  קרא עוד
 • עם יד על הלב לא האמנתי שזה אפשרי. מרתון? יציל את מה שמת?....אפילו צחקתי עלייך בפגישה. עכשיו אני מתבייש ומתנצל ממש מעומק הלב. האוכל טעים יותר, הבדיחות מצחיקות יותר, אני אפילו נהנה ללכת איתה להצגות...
  קרא עוד
 • כמה שנאתייייי אותך. אויי כמה. שמעי, היה לא קל. את, ראית הכל. לא ויתרת. תמיד הארת לי את הדרך למרות שהיה לי כל כך קשה להכיר באמת...
  קרא עוד
 • מי שלא חווה בגידה לא יבין את התחושה. שנים עבדתי, רק כדי להעניק לה, לילדים את כל מה שאפשר. ואז בא הבוווום. חשבתי שזהו...
  קרא עוד