ייעוץ זוגי - מחירים

למרות שבשלב חיפוש הייעוץ הזוגי המחיר פחות מטריד אתכם, מגיע לבסוף השלב בו למחיר יש משמעות. מדובר לרוב בהוצאה ממוצעת שנעה בין 350-550 שקלים לשעת ייעוץ. אלא שגם כאן נכנסים מרכיבים שונים לתוך תמהיל קבלת ההחלטה. ישנם יועצים המחשבים שעת ייעוץ כ- 45 דקות. במקרים כאלה העלות אינה ל- 60 דקות ולכן המחיר לשעה יקר. ישנם המחשבים לפי שעה עגולה. לכן, בהסתכלות מספרית עליכם פשוט לחלק את המחיר לדקות ולבחון את העלות לשעה בהכפלת השעות. הנוסחה הינה כזו: עלות לשעה, לחלק במספר הדקות = עלות לדקה, כפול 60 = עלות אמיתית לשעת ייעוץ.

לאחר שהבנתם את העלות האמיתית עליכם לבחון עוד שני נושאים ראשיים: האם הייעוץ הזוגי תחום בזמן ידוע מראש או ללא הגבלה, והאם היועץ/ת על פי ידע מוקדם שלכם או התרשמותכם תוכל להוביל אתכם כזוג לסיום הסכסוך.
שני נושאים אלה חשובים לא פחות שכן אם הייעוץ פתוח, ללא התחלה וסוף, ללא הגדרת יעדים ומסגרת זמן הרי שאתם עלולים למצוא עצמכם הופכים את הייעוץ להוצאה שבועית או חודשית קבועה למשך חודשים רבים ואולי שנים. יש זוגות ששיטה זו מתאימה להם, שאין להם הגבלה תקציבית או מגבלה זוגית. אך מרבית הזוגות נגשים לייעוץ זוגי במטרה להגיע ליעד באופן וודאי ובזמן הקצר ביותר.
הנושא השני חשוב לא פחות. האם היועץ/ת מתאימה לכם כזוג? האם יש לה את הרקע, הנסיון, היכולת והקבלות הנדרשות? האם מקצועיותו/ה ניכרת?. בבחירת יועץ/ץ כמו בכל תחום חשוב מאד שתדעו שהסמכות שבחרתם תעניק לכם את השירות באופן שאינו משתמע לשני פנים.


ייעוץ זוגי – למי שידו אינה משגת

ישנם זוגות, שלמרות הסכסוך הזוגי, קשה להם מאד לשלם עבור ייעוץ זוגי. משפחות קשות יום אשר מבחינתן מדובר על הוצאה המחייבת קיצוץ אמיתי בתקציב האוכל, החינוך או הקיום היומיומי. חשוב מאד שתדעו, כמעט בכל ערייה, כמעט בכל עיר ישנם עובדים ועובדות סוציאליות אשר עשויים לעזור. זאת ועוד, עמותות שונות הקיימות ברחבי הארץ מציעות למיעוטי יכולת ייעוץ משפחתי בעלות קטנה או בהתנדבות מלאה. כל שעליכם לעשות הוא לחפש באינטרנט את הפתרון או לגשת למחלקת הרווחה באזור מגוריכם ולשאול. אל תחששו שכן היציבות המשפחתית שלכם תלויה לא מעט בחוסן הזוגי שלכם.

מחיר ייעוץ זוגי – מרתון זוגיות אל מול ייעוץ זוגי ללא הגדרת זמן.

ממש כמו בכל תחום ייעוצי או טיפולי, גם בייעוץ זוגי מדובר בהליך. ישנן אסקולות התומכות בייעוץ זוגי ללא הגדרת זמן, יעד וטווח. גישה זו במהותה מעניקה לזוגות את האחריות והבלעדיות על הוצאת המידע, חשיפת הנתונים, הכלת המידע, דיון בנעשה, את ההרגשות הקשורות במשבר, את המחשבות, המסקנות וההתמודדות. למעשה, גישה זו מציעה אוזן קשבת ללא הקצבה בזמן וללא יעד ברור.
לעומת גישה זו בא "מרתון הזוגיות הפרטי" של דר' אורית ארבל כגישה אקטיבית, מדידה, עם הגדרת יעדים ברורה. גישה הלוקחת אחריות על הובלת הזוג. גישה המשקפת את המציאות ומקדמת את התהליך באופן ברור וידוע לכל הצדדים. מרתון הזוגיות מעמיד אל מול הזוג מעין "גאון בניהול משברים" אשר לוקח את הזוג לתהליך ממוקד. תהליך המוקצב בזמן הידוע מראש, תהליך המביא לחשיפת האמת של כל צד, לאיתור ממוקד של הגורמים ל"רעש בזוגיות", למיפוי מהיר של אינטרסים גלויים וסמויים של כל צד. משם לוקח המרתון את הזוג, לראות את הצד השני באופן מלא, ללא עוררין. היעד הבא במרתון הינו מציאת המכנים המשותפים לסיום הסכסוך. הידיעה שמרתון הזוגיות קצוב בזמן, שהתהליך ממוקד מטרה מובילה זוגות רבים ב- 3 עד 5 מפגשים לסיים את הסכסוך, לטייב את מערכת היחסים, להחזיר לזוגיות את החום, החברות, האהבה והמחוייבות של כל צד.

מה מתאים לכם. מרתון זוגיות? או ייעוץ זוגי אחר?

התאמת הייעוץ תלוייה בגורמים רבים. הראשון – האם שניכם, גם את וגם אתה בנויים להליך ארוך וללא הגדרה תוצאתית או שמה כל אחד מכם רוצה לדעת מראש איך מתחיל ההליך ואיך ומתי הוא נגמר. האם אתם משימתיים או שמה נוחה לכם ההתכרבלות על כורסת המטופל.
שנית, האם התקציב שבידכם מאפשר לכם יציאה להליך ללא הגדרה תקציבית או שמה גם לתקציב יש משמעות עבורכם.
הנושא השלישי – האם היועץ/ת מתאימה לכם. האם קיבלתם המלצות. האם ביקרתם, קראתם, חקרתם לפני שהחלטתם.
הדבר החשוב ביותר הוא שתעברו את הייעוץ הזוגי ותצאו שבעי רצון. ומהי שביעות רצון? מדובר בתחושה סובייקטיבית לחלוטין לכן המלצתי – היו אובייקטיבים. אל תשפטו ייעוץ זוגי על סמך תחושות. הרי הגעתם עם סכסוך כלשהו. הסכסוך הובהר? האמת ברורה? המטרות הושגו? – אובייקטיבית הצלחתם.
 
לפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות התקשרו 1-700-703-703
או מלאו את הטופס שלפניכם:
   

 
 

 • איך אמרת לנו? – קשר זה תקשורת. אויייי כמה שצדקת. זו הייתה הבעיה הכי גדולה שלנו. פשוט לא ידענו לדבר אחד עם השני...
  קרא עוד
 • לאורית שלנו. ממני ומאיל – תודה. שלוש שנים מהנישואין והכל נשבר. עד שבאנו אלייך. רק דרכך הצלחנו לראות את הקשר כפי שהיה לפני החתונה...
  קרא עוד
 • עם יד על הלב לא האמנתי שזה אפשרי. מרתון? יציל את מה שמת?....אפילו צחקתי עלייך בפגישה. עכשיו אני מתבייש ומתנצל ממש מעומק הלב. האוכל טעים יותר, הבדיחות מצחיקות יותר, אני אפילו נהנה ללכת איתה להצגות...
  קרא עוד
 • כמה שנאתייייי אותך. אויי כמה. שמעי, היה לא קל. את, ראית הכל. לא ויתרת. תמיד הארת לי את הדרך למרות שהיה לי כל כך קשה להכיר באמת...
  קרא עוד
 • מי שלא חווה בגידה לא יבין את התחושה. שנים עבדתי, רק כדי להעניק לה, לילדים את כל מה שאפשר. ואז בא הבוווום. חשבתי שזהו...
  קרא עוד