מטפלת זוגיות

בישראל כיום ניתן למצוא אלפי אנשים אשר עוסקים בתחום הייעוץ הזוגי כמטפלים זוגיים. רובם עוסקים בתחום הייעוץ הזוגי כהשלמה לתחום עיסוקם הראשי. קרוב ל85% מהם הן נשים שהחליטו לסייע לזוגות כמטפלת זוגית ומעט מהם גברים שבחרו בתחום כמטפל זוגי. תחום הייעוץ הזוגי הינו תחום המותר לעיסוק ותחום הטיפול הזוגי מותר לעיסוק לכל אותם אלה שסיימו לימודים בתחום הטיפולי כמו פסיכולוגים או רופאים. מטפל זוגי או מטפלת זוגית חייבים למעשה באישור פרקטיקה טיפולית רשמית. כיום, בעלי מקצוע רבים מהתחום הטיפולי מוצאים בעיסוק כמטפל זוגי או מטפלת זוגית השלמת הכנסה, תחום עניין, העשרה ועשייה שמעבר לתחום התמחותם הראשוני.

ייעוץ זוגי מותר לכל בעלי המקצוע המגיעים מתחומי הייעוץ כמו עורכי דין, עובדים סוציאליים וכו׳. רבים מהם מוצאים בתחום הייעוץ הזוגי פתרון משלים לתחום עבודתם. עורכת דין למשל תטיב עם לקוחותיה באם תוכל לתרום להם גם כמטפלת זוגית. הכלים שרכשה יעניקו לה ספקטרום רחב של אפשרויות ושילוב הידע שלה כעורכת דין עשוי להעניק שירות טוב יותר ללקוחות. כך גם לעובד סוציאלי שהחליט להיות גם מטפל זוגי, יועץ ארגוני שהחליט להסב עבודה או להשלימה בתחום כמטפל זוגי וכו׳.

זוגיות משתנה עם השנים באופן טבעי. ישנם זוגות שהשינוי האישי, ההתפתחות האישית מקבילה ואינה מתנגשת בקשר הזוגי. אך במקרים רבים השנים עושות את שלהן. השגרה, העומס, הילדים, הבית גובים את המחיר מהזוגיות. אט אט, בלי שנרגיש הזוגיות מפנה את מקומה לאחרים. הקשר הופך לקצר. חלוקת המטלות משתנה. הוויתורים הופכים חלק בלתי נפרד. הגשמה אישית הופכת לעומס רגשי. נסו להיזכר בתקשורת שהייתה בניכם בעבר. תקשורת מפרגנת? תומכת? אוהבת? עכשיו בדקו למשך יום אחד איזו תקשורת אתם חווים כיום. פשוט הקשיבו למילים הבוקעות מפיו/יה של בן/בת זוגכם. כמה פעמים ביום נשאלתם לשלומכם? כמה פעמים ביום קיבלתם הודעת וואטסאפ מפתיעה ואוהבת? כמה פעמים נאמר לכם שמעריכים אתכם. עכשיו, בדקו כמה פעמים ביום קבלתם תקשורת משימתית: לקחת, להביא, לא לשכוח וכו. היה ובתקשורת שבנכם נעלמו המילים הטובות – זה סימן ראשון לכך שצריך להכניס לתמונה מטפלת זוגית  ולחזק את הקשר הזוגי שלכם.