ייעוץ זוגי

ייעוץ זוגי בא להעניק לזוג, לעתים לאחד מבני הזוג, את היכולת להציף בפני היועץ או היועצת הזוגית את מכלול הבעיות, הכאב, הכעס, הציפיות ולתת ליועץ את הזכות לאסוף את כלל הדברים ולעשות בהם סדר. ייעוץ זוגי מקצועי יודע לאתר את מקור הרעש, מקור הבעיה ולא רק את הסימפטומים.

ייעוץ זוגי מהימן יודע להניח את העמדות של כל אחד מהצדדים, לשקף את המציאות ללא משוא פנים ולמצוא את הדרך לאיחוי הקרע הזוגי תוך שמירת פרטיותו של כל צד.

כאשר בני הזוג מבקשים לקצר את תהליך הייעוץ ולהגיע לתוצאות בזמן קצר – שיטת מרתון הזוגיות היא הבחירה הנכונה עבורם. שיטת מרתון הזוגיות מאפשרת בתוך שלושה עד ארבעה מפגשים בלבד לאתר את מקורות הרעש בזוגיות ולפתור את המשבר אחת ולתמיד. ארגז הכלים המוענק בשלב הסיום הוא ממשי למדי. בכמעט בכל מפגש יקבל הזוג לידו כלים להתמודדות בשגרה. כלים פרקטיים המעניקים לכל אחד יכולת לטפל בזוגיות באופן עצמאי בהמשך הדרך. ההבדל בין ייעוץ זוגי לטיפול זוגי הינו בהגדרות המקצועיות של עולם האקדמיה. מקובל שטיפול נעשה ע"י פסיכולוגים ולעתים פסיכיאטרים וייעוץ נעשה ע"י יועצים שהוכשרו לכך. בעשור האחרון רבים מעורכי הדין מצאו שייעוץ זוגי משלים לעבודתם המתמקדת גם כך בנושאי סכסוך. כמו כן עובדים ועובדות סוציאליות שמצאו שייעוץ זוגי הינו חלק בלתי נפרד מהליך הייעוץ והליווי שהם מעניקים לאזרחים במסגרת עבודתם. לכל יועץ לכל מטפל דרך משלו.

בכל ייעוץ זוגי קיים מרכיב הדרך. התהליך. לרוב, בשלב הראשון של ייעוץ הזוגי הזוג מסוגר מעט. משחרר את המידע לא בשטף. לפתע אחד מהשניים מעניק יותר מידע, דבר הגורם לשני להיפתח עד הסוף. לאחר שהזוג הוציא את הכאב, את המידע, את טענותיו מגיע השלב השני בתהליך. שלב זה הוא ההתמודדות מול הלוגיקה ודרך המחשבה של הצד השני. מיפוי האינטרס האישי של האחד מול האינטרס של האחר. מפת הדרכים הזוגית המצטיירת משקפת לזוג את מוקדי החיכוך, את מקור החיכוך והשבר הזוגי. בשלב השלישי, בהכוונת היועצת הזוגית, מגיע הזוג להכרה. להבנה. לראייה כוללת יותר ולפתרונות פרקטיים לסיום המשבר הזוגי.כמו בכל דבר בחיינו, גם בהליך ייעוץ זוגי עלינו לצפות לסיום המשבר. ציפייה זו מחייבת גם את הזוג עצמו. על כל אחד מבני הזוג לצפות מהשני ומעצמו לפתיחות, לתקשורת אמיתית, לחשיפה וליכולת הקשבה והכלה. ייעוץ זוגי, טיפול זוגי, טיוב הקשר הזוגי הינו מהלך שסופו הינו חזרה לחיי זוגיות תקינים. חברות. אהבה. נתינה וקבלה.

כל זוג מושך אחריו שנים של יחד. שנים שהיו בהן שמחות ומהמורות. משפחה, ילדים, חולי, אהבה, שגשוג ונפילה. שיקום הקשר הזוגי הינו מהלך בו הזוג מחזיר לעצמו את הדבק שהתפורר ונמוג עם הזמן. הקשר הזוגי הוא הכוח של הזוג להמשיך את חייו יחד בחיוך. לקשר הזוגי אין הגיון, יש בו רצף של רגשות, ציפיות, ריגושים וזיכרונות. שיקום הקשר הזוגי מהווה לזוגות רבים סוג של מטמורפוזה. חזרה לעבר. חזרה לתפקוד זוגי תקין המכיל מיצוי צרכים, ויתור, הכלה ואהבה.