יעוץ זוגי

יעוץ זוגי מקצועי יודע לאתר את מקור הרעש, מקור הבעיה ולא רק את הסימפטומים.

יעוץ זוגי מהימן יודע להניח את העמדות של כל אחד מהצדדים, לשקף את המציאות ללא משוא פנים ולמצוא את הדרך לאיחוי הקרע הזוגי תוך שמירת פרטיותו של כל צד. יעוץ זוגי בא להעניק לזוג, לעיתים לאחד מבני הזוג, את היכולת להציף בפני היועץ או היועצת הזוגית את מכלול הבעיות, הכאב, הכעס, הציפיות ולתת ליועץ את הזכות לאסוף את כלל הדברים ולעשות בהם סדר. בעשור האחרון רבים מעורכי הדין מצאו כי יעוץ זוגי משלים לעבודתם המתמקדת גם כך בנושאי סכסוך. כמו כן עובדים ועובדות סוציאליות שמצאו כי יעוץ זוגי הינו חלק בלתי נפרד מהליך הייעוץ והליווי שהם מעניקים לאזרחים במסגרת עבודתם.

לכל יועץ לכל מטפל דרך משלו. יעוץ זוגי מעניק לזוג בפעם הראשונה יכולת להיפתח מול גורם שלישי. היועץ הזוגי או היועצת הזוגית מהווים סמכות לניהול המשבר הזוגי. תפקיד הזוג הינו אחד – הרצון לסיים את הסכסוך, המשבר, הכאב. תפקיד יועצת הזוגית הינו באיתור מוקדי השבר, ניהול השיח, שאיבת המידע, ניפוי התפל מהעיקר, הכוונת הזוג ליציאה ממעגל החשיבה העצמאי למעגל חשיבה זוגי. בכל יעוץ זוגי קיים מרכיב הדרך. התהליך. לרוב, בשלב הראשון של ייעוץ הזוגי הזוג מסוגר מעט. משחרר את המידע לא בשטף. לפתע אחד מהשניים מעניק יותר מידע, דבר הגורם לשני להיפתח עד הסוף. לאחר שהזוג הוציא את הכאב, את המידע, את טענותיו מגיע השלב השני בתהליך. שלב זה הוא ההתמודדות מול הלוגיקה ודרך המחשבה של הצד השני.

מיפוי האינטרס האישי של האחד מול האינטרס של האחר. מפת הדרכים הזוגית המצטיירת משקפת לזוג את מוקדי החיכוך, את מקור החיכוך והשבר הזוגי. בשלב השלישי, בהכוונת היועצת הזוגית, מגיע הזוג להכרה. להבנה. לראייה כוללת יותר ולפתרונות פרקטיים לסיום המשבר הזוגי. למעשה יעוץ זוגי הינו שלב קריטי שעשוי למנוע פרידה או גירושין. לא לטפל בזוגיות משמע לאבד אותה. בסופו של יום אין אדם הרוצה לחיות ברע וכולנו שואפים לזוגיות טובה ומלאה. לכן, בכל שלב, אם כשרע, אם כשחושבים על פרידה, אם רגע לפני החלטה חשוב מאד ללכת ליעוץ זוגי. זוגות רבים מגיעים ליעוץ זוגי לאחר שכבר החליטו להתגרש. כל זאת כדי לנהל את תהליך הגירושין בטוב. לא במעט מקרים, זוגות שעמדו להתגרש מצאו ביעוץ זוגי עוגן לזוגיותם והחליטו שלא להתגרש ולעבוד שוב על הזוגיות יחד.

יעוץ זוגי או טיפול זוגי אפקטיבי יעניק לזוג כלים לשימור הזוגיות גם לאחר שלב הטיפול. כלים אלה הינם כלים הכרתיים, כלי עבודה, סט לבדיקה יומית. למעשה בייעוץ זוגי אפקטיבי למד כל אחד מהצדדים איך לראות את האחר, מהם הנקודות הרגישות, כיצד לראותם וכיצד לתפקד מולם. שימור ההצלחה ועבודה זוגית חשובה לאורך כל חיי הזוג שהרי הנהנים העיקריים יהיו הם ובני ביתם.