ייעוץ זוגי חינם

ייעוץ זוגי חינם

מתוך עניין רב בנושא התחלתי אישית לחפש אחר הרעיון הנפלא הנקרא "ייעוץ זוגי חינם". עולם האינטרנט כיודע מלא בכל טוב. חלקו טוב אמיתי, חלקו מלכודת.

ייעוץ זוגי חינם….יש דבר כזה?

במשך חודשיים אספתי אחד לאחד את כל אותם אתרים, כל אותם פורומים המציעים באופן גלוי או נסתר "ייעוץ זוגי חינם". שני חברים טובים עזרו לי במלאכה. לאחר האיסוף חילקנו בנינו את העבודה כך שכל אחד התקשר לאותו גורם לברר על הייעוץ הזוגי החינמי. לבדוק עד כמה נכון הדבר ועד כמה כדאי או מסוכן.

מתוך 28 מכונים/אנשים/יועצים הטוענים ל"ייעוץ זוגי חינם" להלן הממצאים:

  • מתוך 28 רק 7 אנשים בעלי תעודה לייעוץ זוגי או לטיפול זוגי.
  • מתוך 28 גורמים אלה 21 אנשים הקוראים לעצמם יועצים זוגיים או מטפלים זוגיים באם מתחום האימון האישי, מתוך האימון המשפחתי או ללא השכלה פורמלית, חלקם אף ללא תואר כלשהו.
  • 19 מהם לא מקבלים חינם. רובם נותנים ייעוץ ראשוני (מעין הכירות) חינם. כל ייעוץ נוסף נע בין 300-420 שקלים ל40-45 דקות. מתוך ה15 היו 2 אשר מקבלים לשני ייעוצים ראשונים חינם והשאר בתשלום.
  • 9 מתוך 28 אכן מעניקים ייעוץ, או ליווי זוגי חינם. מדובר לרוב בעשייה מאד ברוכה שמעניקות חלק מהעיריות בישראל לתושבי העיר. כמו כן עמותות שונות המסבסדות ליווי שכזה עבור הקהל. יש לציין שלמרות שלא כל ה9 עברו הסמכה לייעוץ זוגי הרי נמצא שכולם בעלי תואר, בעלי ידע, מגיעים מהתחום הסוציאלי או הפסיכולוגי. יש לשים לב שבכל המקרים בקשו מאתנו הוכחה על מגורים בעיר הספיציפית בה מוצע השירות, על רמת הכנסה (תלושי משכורת). הפעילות הברוכה הזו מוצעת לרוב למי שידו אינו משגת.

הערה לסיום. אחת השאלות המטרידות ביותר ששאלנו את כל אותם אלה המציגים באינטרנט "ייעוץ זוגי חינם" היתה "אז מדוע אתם כותבים באינטרנט ייעוץ חינם כשלמעשה זה לא כך?" מתוך צניעות (וקצת בושה) החלטתי שלא להציג בפניכם את התשובות….
והמבין – יבין.

רוצים באמת להציל את הזוגיות ובמהירות? לחצו כאן וצרו איתי קשר עכשיו.