ייעוץ זוגי במרכז

ייעוץ זוגי במרכז

הקליניקה של דר' אורית ארבל ממוקדמת על שפת ימה של תל אביב. במפגש הרחובות הירקון ומאפו. הסדר חניה ממול מקנה נגישות קלה בכל שעות היום. בקליניקה זו פועל מרכז דר' אורית ארבל גם במסגרת ייעוץ זוגי פרטני וגם מכללת ארבל להוראת הייעוץ הזוגי. מטפלים ומטפלות רבות שהוכשרו בשנים האחרונות בשיטתה ועוברים את הכשרתם במקום.

איך ידע הזוג לבחור ביועצת הנכונה?

הליך הבחירה ביועץ או יועצת זוגית נכונה חשוב מאד להצלחת ההליך. האחריות הראשונית חלה על כל אחד מבני הזוג. עליכם להבין שכמו כל דבר אחר בחיים, מטרת הייעוץ הוא להוביל אתכם לתוצאה הטובה והמהירה ביותר. לכן, עליכם לבחון באם שיטת העבודה של היועץ תעמוד במבחן האיכות ומבחן התוצאה המהירה. ההחלטה לרוב רגשית כלומר "נראה לי או לא נראה לי". כאנשים בוגרים עליכם לשאול עוד מספר שאלות כגון: האם אני מוכן להיפתח? האם אני מעוניינת להיחשף? האם אנחנו באמת רוצים לגעת במקום הכואב?. ייעוץ זוגי לא תמיד נעים. כמו כל פצע, גם כאן ישנם מקומות כואבים.

ייעוץ זוגי במרכז? מגיעים לייעוץ זוגי מכל מקום בארץ?

לא. לא רק מהארץ מגיעים לייועץ זוגי. לקוחות רבים מגיעים לייעוץ זוגי מחו"ל. מגיעים לתקופה קצרה ותוך כמה ימים חוזרים לאחר מסע שלם של תיקון זוגיות. לקליניקה של דר' ארבל מגיעים זוגות כמעט מכל ישוב. רובם, מגיעים לתל אביב בכל מקרה ונהנים ממרתון זוגיות במרכז הארץ. ישנם אחרים המעדיפים להתנתק מהישוב ולהגיע לתל אביב.

מה אנשים חושבים על מרתון הזוגיות?

"לא חשבתי שיהיה לי קל אך לא תכננתי את הכאב. זה היה כואב…מאד. בסוף יצאנו מחובקים זה העיקר לא? "

"ישבנו ואת קראת אותנו כמו ספר פתוח. זה היה מפחיד בהתחלה. אחר כך אמרתי, אם כבר לעבור את זה – עדיף ככה. הכל ברור. הכל על השולחן. תודה."

"חשבתי שייקח שנים לגרום לו להבין מה אני מרגישה. תמיד הוא ביטל אותי, תמיד הרגשתי שאין סיכוי לפתוח אותו.
לא יאומן – זה קרה. חוץ מתודה מה נשאר לי להגיד? עוד תודה?"