טיפים לייעוץ זוגי מוצלח

טיפים לייעוץ זוגי מוצלח

ייעוץ זוגי מעניק לזוג בפעם הראשונה יכולת להיפתח מול גורם שלישי. היועץ הזוגי או היועצת הזוגית מהווים סמכות לניהול המשבר הזוגי. תפקיד הזוג הינו אחד – הרצון לסיים את הסכסוך, המשבר, הכאב. תפקיד היועצת הזוגית הינו באיתור מוקדי השבר, ניהול השיח, שאיבת המידע, ניפוי התפל מהעיקר, הכוונת הזוג ליציאה ממעגל החשיבה העצמאי למעגל חשיבה זוגי.

המלצה על מטפלת זוגית או מטפל זוגי

לזוג ישנן אפשרויות רבות לבחירת מטפל או מטפלת זוגית. אם דרך המלצת חבר ואם דרך האינטרנט. החשוב בבחירת מטפל זוגי או מטפלת זוגית אינו תלוי רק בדמות אלא גם בשיטת העבודה. יש המוצאים שייעוץ זוגי ארוך טווח טוב להם. זוגות אלה מעוניינים למשוך את התהליך על מנת ללבן לאט כל נושא. יש המוצאים שייעוץ זוגי קצר טווח מתאים להם יותר. זוגות אלה מחפשים פתרון מיידי לאפקטיבי לבעייה הזוגית שצצה. ההליך הבטוח ביותר הינו שילוב. בחירת יועץ זוגי או מטפלת זוגית על בסיס המלצה כששיטת עבודתם מתאימה יותר לאופי הזוג.

ייעוץ זוגי הוא תהליך.

בכל ייעוץ זוגי קיים מרכיב הדרך. התהליך. לרוב, בשלב הראשון של ייעוץ הזוגי הזוג מסוגר מעט. משחרר את המידע לא בשטף. לפתע אחד מהשניים מעניק יותר מידע, דבר הגורם לשני להיפתח עד הסוף. לאחר שהזוג הוציא את הכאב, את המידע, את טענותיו מגיע השלב השני בתהליך. שלב זה הוא ההתמודדות מול הלוגיקה ודרך המחשבה של הצד השני. מיפוי האינטרס האישי של האחד מול האינטרס של האחר. מפת הדרכים הזוגית המצטיירת משקפת לזוג את מוקדי החיכוך, את מקור החיכוך והשבר הזוגי. בשלב השלישי, בהכוונת היועצת הזוגית, מגיע הזוג להכרה. להבנה. לראייה כוללת יותר ולפתרונות פרקטיים לסיום המשבר הזוגי.

למה לצפות מתהליך הייעוץ הזוגי

כמו בכל דבר בחיינו, גם בהליך ייעוץ זוגי עלינו לצפות לסיום המשבר. ציפייה זו מחייבת גם את הזוג עצמו. על כל אחד מבני הזוג לצפות מהשני ומעצמו לפתיחות, לתקשורת אמיתית, לחשיפה וליכולת הקשבה והכלה. ייעוץ זוגי, טיפול זוגי, טיוב הקשר הזוגי הינו מהלך שסופו הינו חזרה לחיי זוגיות תקינים. חברות. אהבה. נתינה וקבלה.

טיפול זוגי. מי אשם? יש אשמים?

כמעט בכל טיפול זוגי ישנו שלב של האשמה. צד אחד מאשים צד שני ולהיפך. למעשה, כמו בכל סכסוך יש שני צדדים למטבע. טיפול זוגי אפקטיבי מוביל את הזוג לראייה אמיתית לא רק של הצד הסובייקטיבי אלא לראייה אובייקטיבית כוללת. טיפול זוגי מעניק לזוג זכות להבין את מהלכי ותפקודי הצד השני ללא ביקורתיות וללא האשמה.

שיקום הקשר הזוגי. בהחלט אפשרי!

כל זוג מושך אחריו שנים של יחד. שנים שהיו בהן שמחות ומהמורות. משפחה, ילדים, חולי, אהבה, שגשוג ונפילה. שיקום הקשר הזוגי הינו מהלך בו הזוג מחזיר לעצמו את הדבק שהתפורר ונמוג עם הזמן. הקשר הזוגי הוא הכוח של הזוג להמשיך את חייו יחד בחיוך. לקשר הזוגי אין הגיון, יש בו רצף של רגשות, ציפיות, ריגושים וזיכרונות. שיקום הקשר הזוגי מהווה לזוגות רבים סוג של מטמורפוזה. חזרה לעבר. חזרה לתפקוד זוגי תקין המכיל מיצוי צרכים, ויתור, הכלה ואהבה.

משבר בזוגיות מול הילדים

אחת ההתמודדות הקשות של כל הורה בהתמודדות במשבר זוגיות הוא חשיפת הילדים לנושא. לילדים הביטחון במשפחה הוא קרקע עליה מיוצבים חייהם. קרקע זו נשמטת ברגע שהילדים נחשפים למשבר בזוגיות. כדי להמעיט מהפגיעה עלינו לזכור שילדנו, בכל גיל, ערים למתרחש. עלינו למזער חשיפה, לדבר איתם, לכוון אותם, לקבל הכוונה חיצונית ולנהל את מהלך משבר הזוגיות מולם בעדינות ובבגרות מלאה.

משבר בזוגיות על רקע כלכלי

תהליך משבר הזוגיות על רקע כלכלי הינו איטי. השבר הכלכלי הפוגע ברבים מאתנו נוגע בזוגיות לאט לאט. בתחילה הזוג מנסה להתגבר יחד אך לרוב, השגרה, מהלך היום יום, החובות, הטלפונים מספקים ומהבנקים מלחיצים את הקשר הזוגי ומעמידים אותו במבחן. משבר בזוגיות על רקע משבר כלכלי מחייב את הזוג לחזק את הקשר הזוגי, לטפל גם בתחום זה על מנת לעמוד מול המשבר הכספי יחד, כגוף אחד.

ייעוץ זוגי לפני גירושין

למעשה ייעוץ זוגי הינו שלב קריטי שעשוי למנוע פרידה או גירושין. לא לטפל בזוגיות משמע לאבד אותה. בסופו של יום אין אדם הרוצה לחיות ברע וכולנו שואפים לזוגיות טובה ומלאה. לכן, בכל שלב, אם כשרע, אם כשחושבים על פרידה, אם רגע לפני החלטה חשוב מאד ללכת לייעוץ זוגי. זוגות רבים מגיעים לייעוץ זוגי לאחר שכבר החליטו להתגרש. כל זאת כדי לנהל את תהליך הגירושין בטוב. לא במעט מקרים, זוגות שעמדו להתגרש מצאו בייעוץ הזוגי עוגן לזוגיותם והחליטו שלא להתגרש ולעבוד שוב על הזוגיות יחד.

טיפול זוגי – לשמר את ההצלחה בבית גם לאחר הטיפול הזוגי

ייעוץ זוגי או טיפול זוגי אפקטיבי יעניק לזוג כלים לשימור הזוגיות גם לאחר שלב הטיפול. כלים אלה הינם כלים הכרתיים, כלי עבודה, סט לבדיקה יומית. למעשה בייעוץ זוגי אפקטיבי למד כל אחד מהצדדים איך לראות את האחר, מהם הנקודות הרגישות, כיצד לראותם וכיצד לתפקד מולם. שימור ההצלחה ועבודה זוגית חשובה לאורך כל חיי הזוג שהרי הנהנים העיקריים יהיו הם ובני ביתם.