ד״ר אורית ארבל

דר' אורית ארבל ממציאת שיטת הטיפול הידועה כ"מרתון הזוגיות הפרטי" הביאה את יסודות השיטה מארצות הברית לישראל לפני למעלה משני עשורים.

שיטת "מרתון הזוגיות" של דר' אורית ארבל מעניקה לזוג את האפשרות לקצר את תהליך הייעוץ הזוגי באופן וודאי, לעשות זאת תוך שלושה עד ארבעה מפגשים, לאתר את מקורות השבר והסכסוך, להבין את האינטרסים הגלויים והסמויים של כל צד, לגרום לכל צד לראות את השני ולסיים את המשבר באופן המחזיר לזוגיות את הקשר האיתן, החברי, התומך והאוהב. דר' אורית ארבל, ממציאת שיטת מרתון הזוגיות הפרטי ומקימת מכללת ארבל להוראת הייעוץ הזוגי, פועלת מזה עשרים וחמש שנים בתחום הייעוץ הזוגי.

את דרכה החלה בארצות הברית, שם למדה ואספה את תאריה והתמקצעה אצל מיטב המומחים בתחום. כשחזרה דר' אורית ארבל לישראל מצאה עצמה מול דרך פעולה אחת בכל הקשור לטיפול זוגי – זוג מול מטפל, בלי לדעת למה לצפות, בלי התחלה אמצע וסוף.

שיטת "מרתון הזוגיות" הביאה דרך חדשה לעולם הייעוץ הזוגי. שיטה שזמנה ידוע מראש, שיטה המתמקדת באיתור יסוד הבעיה, שיקוף והקבלת אינטרסים של כל אחד מבני הזוג ומציאת פתרון סופי לסכסוך. מעבר לכך למעשה מצויד כל זוג ב"ארגז כלים" אישי לפתרון בעיות זוגיות עתידיות.

עם השנים, בעקבות אלפי פניות של לקוחות לייעוץ זוגי בשיטת המרתון החליטה דר' ארבל לפתוח את

"מכללת ארבל להוראת הייעוץ הזוגי". מכללה זו מעניקה את הידע למאות אנשים אשר מעוניינים להפוך להיות יועצים זוגיים מקצועיים.